Wyjątkowe spotkanie z terapeutami i uczniami z OREW-u w Jarosławiu.

W ubiegłym tygodniu mieliśmy niezmierny zaszczyt gościć w progach naszej grupy wyjątkową drużynę, wyjątkową, bo podróżującą wraz z psem terapeutą o wdzięcznym imieniu Sonia 🙂 Dogoekipa, bo tak o sobie mówią, wyruszyła z drugiej części miasta, aby spotkać się z naszymi przedszkolakami, aby opowiedzieć im o tym, jaką rolę w życiu ludzi może pełnić pies, jak może pomagać w różnych sytuacjach wykorzystując do tego celu swoje zdolności…a Sonia miała ich naprawdę dużo!

W trakcie zajęć z Sonią, Pan Witek, jej opiekun i przewodnik, pokazywał nam na czym polegają zajęcia z dogoterapii. W jaki sposób pies pomaga dzieciom w grupie, jak współdziała, rozwija umiejętności komunikacyjne,  stymuluje rozwój sfery poznawczej, motorycznej i emocjonalno-społecznej. Sonia fantastycznie współpracowała i zachwycała nas poziomem swoich umiejętności i zdolności.

Wszyscy siedzieliśmy jak zaklęci, bo byliśmy po prostu oczarowani warsztatami jakie dla nas przygotowali Pani Basia, Pan Witek, dzieci i oczywiście Sonia.

Dzieci, oprócz wiedzy na temat dogoterapia, poznały też kilka istotnych faktów na temat komunikacji alternatywnej – nauczyliśmy się nawet kilku znaków 🙂

Na koniec wszyscy wspólnie, do dzwięków gitary, śpiewaliśmy piosenkę…na refrenach nie zabrakło też głosu Soni, co było najpiękniejszym dopełnieniem zajęć 🙂

To była piękna i wzruszająca lekcja. BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY! Mamy nadzieję, że do zobaczenia 🙂