Wizyta w Starostwie Powiatowym w Jarosławiu.

Potwierdzamy. Drzwi Starostwa Powiatowego w Jarosławiu otwarte szeroko dla wszystkich…i dużych i małych. Byliśmy, odwiedziliśmy, zobaczyliśmy:)
Bardzo serdecznie DZIEKUJEMY Panu Kamilowi Dziukiewiczowi – Staroście Powiatu Jarosławskiego, za zaproszenie, za serdeczne, ciepłe przyjęcie pełne usmiechów i miłych emocji. Dziękujemy za słodkości, prezenty, piękne wspomnienia. Osobne podziękowania składamy również Panu Krzysztofowi Cebulakowi – Wicestaroście Powiatu Jarsławskiego, który także znalazł dla nas czas i spędził z nami ten miły poranek 🙂 Dzieci, oprócz zwiedzania Starostwa miały możliwość spotkania się i porozmawiania z Panem Tadeuszem Chrzanem – posłem na sejm RP, który opowiadał o swojej pracy i swoich obowiązkach zawodowych w stolicy.

Na końcu, ale nie mniej ważne podziękowania, kierujemy w stronę Pani Joasi Maziarki – Cebulak, mamusi naszego Ludwiczka, która zaraz po wizycie w Starostwie, zaprosiła nas do swojego miejsca pracy, a póżniej wszystkim w pobliskiej lodziarni zasponsorowała pyszneeeeeee lody 🙂 DZIĘKUJEMY!

Wizyta w Drewutni.

Drewutnia to pracownia stolarska znajdująca się w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym. Dzieci  miały okazję poznać właściwości drewna i sposoby jego wykorzystania, zwiedzały pracownię, poznały narzędzia  stolarskie i pod czujnym  okiem Pana Roberta  – nauczyciela tego Ośrodka doświadczały jak pracuje się z drewnem z wykorzystaniem rożnych narzędzi. Dzieci podziwiały zawieszone na ścianach pracowni rękodzieła wykonane przez uczniów,  to przykład tego, że można dać drugie życie drewnu. Serdecznie dziękujemy Panu Robertowi  za możliwość aktywnych działań  Przedszkolaków w Drewutni, to kolejne ciekawe doświadczenie  dla dzieci.

Literackie spotkanie z Panią Sabinką, mamusią Kuby.

Chociaż koniec roku już tuż, tuż to my nadal przyjmujemy gości 🙂 Dziękujemy Pani Sabince, mamusi Kubusia, za odwiedziny, podczas których dzieci mogły posłuchać jednego z ulubionych opowiadań Kuby.

Kochani Rodzice, czytanie dzieciom to doskonała inwestycja w ich przyszłość, dlatego czytacie im codziennie, dwadzieścia minut dziennie!

Dziękujemy serdecznie Pani Sabinko za obecność i poświęcony czas.

Przedsiębiorczy przedszkolak.

W grupie Pomarańczowej  w ramach innowacji pedagogicznej systematycznie prowadzone były zróżnicowane aktywności odnoszące się do odkrywania podstaw ekonomii, historii powstania pieniądza, przedsiębiorczości i przede wszystkim oszczędzania. Dzieci realizowały różne aktywności mające na  celu promowanie postaw przedsiębiorczych.  Organizowano zabawy tematyczne i kąciki tematyczne -bank , poczta, sklep, wdrażano do oszczędności wody, papieru,  segregowano odpady.  Kształtowano nawyki  racjonalnego  gospodarowania pieniędzmi, ważne było rozumienie, że ilość pieniędzy jest ograniczona . W toku zabaw dzieci zdobywały wiedzę  dotyczącą reklamy, promocji, poznały odpowiednie zawody,   słownictwo stosowane w sytuacji  kupna i sprzedaży. Same organizowały sklep, segregowały produkty do sprzedaży, wykonywały napisy globalne towarów, ustalały cenę, liczyły zgromadzone środki. Dzieci poznały polskie monety i banknoty, rozmawiały o sposobach oszczędzania i przechowywania pieniędzy. Ostatnią aktywnością było wykonanie rękodzieła dziecięcego – obrazki  rysowane na drewnie, organizacja sklepu, wycena towaru oraz przeprowadzenie sprzedaży.  Był to świadomy i czynny udział  dzieci w planowaniu, kontrolowaniu i budowaniu  określonego budżetu.  Sprzedaż rękodzieła dziecięcego okazała się sukcesem, rodzice wykazali się hojnością podczas kupna obrazków. Teraz dzieci będą planować na jaki cel przeznaczą zgromadzone środki. Brawo!