Dzień Dziecka w Grupie Niebieskiej.

Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze przedszkolaki. Mając na uwadze, że szczególnie w tym dniu dzieci powinny być uśmiechnięte, radosne i szczęśliwe.Wszystkim zależy, aby był on pełen atrakcji, wyjątkowy i długo wspominany. W tym dniu zamiast codziennych zajęć dydaktycznych zaproponowaliśmy naszym przedszkolakom liczne gry i zabawy: była muzyka, dużo balonów, bańki mydlane. Z początku lekko zdezorientowane Przedszkolaki, wkrótce zrozumiały, że to ich Święto i z tej okazji ochoczo rzuciły się w wir zabawy. Główną atrakcją dnia było spotkanie z nietypowymi gośćmi: Panem Pandą i Żabą i rozdawane prezenty. Dzieci szukały również w sali pochowanych cukierków. Podziękowanie kierujemy do Rodziców, którzy zorganizowali poczęstunek i prezenty.

 

 

Zabawa karnawałowa w grupie niebieskiej

W dniu 1 lutego w grupie niebieskiej odbyła się zabawa karnawałowa.
Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie w tańcach oraz w konkursach zręcznościowych, ruchowych i tanecznych.
Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Można było spotkać wróżki, księżniczki, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów.
Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej i bajkowej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom, a to było głównym celem tego balu. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów oraz poczęstunek. Wszystkim bardzo smakowały ciasteczka i soczki. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

Dzień Babci i Dziadka w grupie niebieskiej
W dniu 7 lutego 2020 obchodziliśmy święto dnia Babci i Dziadka w grupie niebieskiej.W tym roku przywitaliśmy naszych gości piosenką:”Hej Sokoły”,którą dzieci zagrały na instrumentach perkusyjnych.Każdy wnuczek i każda wnuczka dla kochanej Babci i kochanego Dziadka recytowali wiersze.Nie zabrakło śpiewu:”Sto lat” oraz nowoczesnych piosenek.Uwieńczeniem naszego występu był taniec pt:”Cicha woda”,wręczenie prezentów oraz wspólny poczęstunek. Rodzice przygotowali mnóstwo słodkości,za co bardzo dziękujemy.Naszym wspaniałym gościom życzymy wiele lat zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz dziękujemy serdecznie za przybycie.

Rozstrzygnięcie przedszkolnego konkursu” Moje spotkanie z Świętym Mikołajem”.”

4 grudnia ogłoszono wyniki plastycznego konkursu pt ” Moje spotkanie ze Świętym Mikołajem”. Pomysłodawcą i organizatorem była grupa Niebieska z naszego przedszkola. Uroczystość rozpoczęto od opowiedzenia krótkiej historii życia Świętego Mikołaja. Przy okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, niech każdy z nas tak jak  Święty Mikołaj zwrócił uwagę na ludzi samotnych oraz potrzebujących. Zaprezentowanie życiorysu Świętego Mikołaja wpisała się w założenia akcji edukacyjnej”Dzieci uczą rodziców”- „Pomocne serce”. Następnie zaprezentowano piękną inscenizację pt” Mikołaj tuż,tuż…”Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze i zatańczyły piękny taniec elfów. Na podziw zasłużyły talenty młodych aktorów i tancerzy. Czynne uczestnictwo w przygotowaniu przedstawienia pozwala przedszkolakom przezwyciężyć nieśmiałość i tremę.Rozwija kreatywność i otwartość na innych ludzi. Do konkursu zgłoszono 21 prac. Komisja konkursowa długo zastanawiała się nad wyłonieniem zwycięzców. W ostateczności doceniono wszystkie dzieci, które otrzymały dyplomy i nagrody. Wszystkim uczestnikom konkursu składamy serdeczne gratulacje i podziekowania za piękne prace. Nauczycielom dziękujemy za zachęcenie i przygotowanie młodych artystów do udziału w konkursie. Szczególne podziękowania kierujemy do Rodziców za pomoc w przygotowaniu strojów do inscenizacji.

Spotkanie z Panem Listonoszem

22 listopada grupę Niebieską odwiedził tatuś Emila- listonosz pan Bartosz Wojciechowski.  Gość zaprezentował dzieciom strój listonosza i logo Poczty Polskiej.Dzieci dowiedziały się na czym polega praca listonosza. Przybliżono nam historię podróży listu od nadawcy do odbiorcy. Dowiedzieliśmy się kto to jest nadawca, adresat, co to jest list polecony, paczka. Dzieci mogły obejrzeć tablet, który jest wykorzystywany podczas roznoszenia paczek.Największą ciekawostką była ogromna torba, w której były znaczki,kartki okolicznościowe i broszurki nadawcze. Na koniec zajęć poprosiliśmy naszego gościa o wysłanie listów do Świętego Mikołaja. Serdecznie dziękujemy tatusiowi Emila za wizytę.

Pasowanie na przedszkolaka w grupie Niebieskiej

„Pasowanie na przedszkolaka” to pierwsza i wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci,które  we wrześniu po raz pierwszy rozpoczeły swoją przygodę z przedszkolem. Dla Maksia, Zuzi, Weroniczki, Poli, Natana, Michałków, Alanka, Fabianka, Bartusia, Malwinki, Karolinki i Igusi było to ogromne przeżycie. Z uśmiechem na twarzy recytowały, śpiewały piosenki i grały na instrumentach perkusyjnych. Nie można pominąć starszaków, którzy wspierali swoich młodszych kolegów i koleżanki w występie. Pani Dyrektor za pomocą” czarodziejskiego ołówka”dokonała uroczystego pasowania, a starszaki odnowiły przyżeczenie ślubowania. Był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń dla dzieci, rodziców, Pani Basi i nauczycielek. Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć – Mamo, tato – jestem przedszkolakiem.