Spotkanie hobbystyczne z udziałem pana Andrzeja Posłuszny

Co roku niezmiennie stwierdzamy, że zima nas zaskoczyła. Wspólnie z dziećmi chcemy zmienić tę sytuację i w odpowiednim czasie przygotować się na jej przyjście. Dlatego już w listopadzie dzieci z grupy Niebieskiej razem ze swoim gościem panem, dziadziem Fabianka Posłusznego  wykonały karmnik dla ptaków.

Pytanie: „Czy spotkanie się udało?” jest pytaniem retorycznym. Zajęcie konstruktorskie okazało się być doskonałym narzędziem diagnostycznym do badania uzdolnień konstruktorskich. Ilu my mamy w grupie utalentowanych konstruktorów. Z podziwem obserwowałam jak zwykłe śrubki, nakrętki i narzędzia mogą przyciągać uwagę. One działały na dzieci wręcz magnetycznie.

Ale jeszcze większe wrażenie wywarł na dzieciach gość, dziadzio Fabianka Posłusznego. Pan Andrzej Posłuszny jest z zawodu elektrykiem, a konstruowanie to jego pasja. Z pasją wykonał dwa karmniki dla ptaków. Z jeszcze większym zaangażowaniem zrobił trzeci karmnik, tym razem z dużą pomocą dzieci. O tym jak ta praca wyglądała i jak przebiegło spotkanie opowiedzą fotografie.