Wizyta Świętego Mikołaja

Wizyta Św. Mikołaja to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie. Każda grupa wykonuje ciekawe prace plastyczne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Różnorodne techniki sprawiają, że każda praca jest oryginalna i ciekawa. Oprócz prac plastycznych wszystkie grupy przygotowują piosenki, wiersze, które będą mogły zaprezentować przed tak wyjątkową osobą.

Gdy wreszcie nadszedł ten długo oczekiwany dzień, zebraliśmy się wszyscy w holu i z niecierpliwością czekaliśmy na Gościa z Dalekiej Północy. Aż wreszcie… za oknem ukazał się On – nasz ukochany Św. Mikołaj. Radość dzieci była ogromna, uśmiechy nie znikały z ich twarzy. Po wspólnych zabawach Mikołaj wędrował od grupy do grupy.

Gdy pojawił się w drzwiach naszej sali na buziach przedszkolaków malowały się szerokie uśmiechy. Dzieci przywitały gościa słowami:

Usiądź z nami Mikołaju
pewnie się zmęczyłeś,
żeby nas odwiedzić dzisiaj
szmat drogi przebyłeś…
Na krzesełku w ciepłej sali
zakolęduj z nami.
Bardzo wszyscy się cieszymy
nie jesteśmy sami.

Potem zaśpiewały Mu jeszcze piękne piosenki. Po występach Mikołaj wręczył każdemu wspaniały prezent i musiał się pożegnać, ponieważ czekały na niego jeszcze inne dzieci. Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniałą pamiątką tego spotkania, pełnego pozytywnych przeżyć i emocji. Szkoda tylko, że ten wyjątkowy Gość odwiedza nas tylko raz w roku.