ZDOBIENIE PIERNIKÓW

Zbliżają się święta. Już od początku adwentu budujemy ich nastrój. Sprzyja temu codzienne wzbogacanie otoczenia szopki z aktywnym udziałem dzieci i spotkania plastyczne w grupach.
W grupie Niebieskiej przed świętami zapachniały pierniki. Upiekła je dla dzieci pani Anna Stój. Tego dnia pojawiły się w naszej sali kolorowe posypki, cukrowe pisaki i słodkie lukry. Z nieocenioną pomocą pani Ani każde dziecko ozdobiło swoją piernikową figurkę. To dopiero było przeżycie. Zauważyłam u dzieci „artystyczną radość”. Nic dziwnego; tyle kolorów, materiałów do zdobienia, tyle słodkości. Nie było tego dnia nikogo, kto chciałby się oprzeć urokowi zdobienia pierników. Byli tacy, którzy ukradkiem wyjadali słodką posypkę, wylizywali lukier i próbowali smaku cukrowych pisaków. To była dla dzieci prawdziwa przyjemność.
I jeszcze konieczna uwaga. Pani Ania nie działała sama. Miała asystenta: Bartka Wilka. Bartuś wiernie towarzyszył pani Ani od początku do końca spotkania. Dziękujemy Bartku, dziękujemy Pani Aniu.