RODZICE CZYTAJĄ KSIĄŻKI PRZEDSZKOLAKOM

Usłyszeć można czasem głosy niepokoju o losy książki; jej roli w naszym życiu. Upatruje się zagrożeń dla czytelnictwa ze strony dynamicznie rozwijających się technologii. Tym czasem mam wrażenie, że jednak potrafimy pogodzić postęp z czytelnictwem; rozumiemy potrzebę popularyzowania kultury czytelniczej.
W przedszkolu swoje działania związane z książką kierujemy do kilkuletnich dzieci. Organizujemy dla nich spotkania, w których biorą udział bliscy im dorośli chcący zaprezentować przedszkolakom warte uwagi pozycje z zakresu literatury dziecięcej. W wyborze bajek do czytania dla przedszkolaków aktywny udział bierze również dziecko. Chce, by koleżanki i koledzy poznali jego ulubione bajki. Są to zwykle pięknie ilustrowane książki, serie książek, niekiedy prawdziwe kolekcje.
Tym razem gościem dzieci w grupie Niebieskiej był pan Krzysztof Jabłoński, tatuś Lenki. Zaprezentował dzieciom książki: Astrid Lindgren „Lotta”, Wojciecha Widłaka „Pan Kuleczka” oraz Charlotte Ramel „Cynamon i Trusia”. Określenie „zaprezentował” jest bardzo trafne, bo nie tylko przeczytał, ale barwnie, ze swadą przedstawił ich treść, wprowadził zabawę podczas, której dzieci ilustrowały ruchem niektóre fragmenty bajek, umiejętnie wydobył humor, zwrócił uwagę na ilustracje. W rezultacie tatuś Lenki sprawił, ze spotkanie przedszkolaków z bajką było bardzo ciekawe; obudziło duże emocje, w pełni zaangażowało dzieci.
Bardzo Panu dziękujemy i dziękujemy Lenusi, która należycie asystowała tatusiowi podczas spotkania z dziećmi w grupie Niebieskiej.