Taneczne Debiuty 2018

Taniec kojarzy się z radością i beztroską. Wcale nas to nie dziwi – dzieci od wczesnych lat życia wyrażają swój nastrój poprzez śmiech, klaskanie czy podskoki. Takie zachowanie jest pierwotną formą tańca, a dzieci bardzo chętnie za nią podążają.

Taniec niesie za sobą wiele korzyści: rozwija koordynację ruchową i muzykalność, uczy śmiałości podczas występów scenicznych. Dzięki nauce tańca dzieci stają się aktywne i samodzielne, chętniej przejmują inicjatywę i przełamują nieśmiałość. Taniec uczy dzieci także orientacji i podejmowania decyzji – konieczność zapamiętania kroków układu choreograficznego sprawia, że dziecko potrafi się skoncentrować, a to  bardzo ważna cecha, którą należy pielęgnować od najmłodszych lat. 

Dzieci z naszego przedszkola uczestniczą w zajęciach dodatkowych, gdzie pod kierunkiem pana Michała Mierzwy uczą się tańców towarzyskich.

W sobotę 20 stycznia odbył się turniej tańca „Debiuty 2018” zorganizowany przez Podkarpackie Centrum Tańca. Współorganizatorem wydarzenia był Burmistrz Miasta Jarosławia, który objął honorowy patronat i ufundował medale. Na parkiecie Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR w Jarosławiu zaprezentowali się uczestnicy kursów tańca, a wśród nich nie zabrakło oczywiście naszych kochanych przedszkolaków.

Dzieci zaprezentowały się w 5 tańcach, były to:

  • Walc angielski,
  • Walc wiedeński,
  • Samba,
  • Cza-cza,
  • Rock and roll.

Mali tancerze poradzili sobie świetnie. Każdy otrzymał złoty medal. Mogliśmy również zobaczyć pokaz tańca w wykonaniu Mistrzów Polski.

Kolorowe sukienki, spódniczki, eleganckie muchy pod brodą, radość dzieci i oczywiście duma rodziców – tak krótko można opisać to sobotnie wydarzenie.

DZIĘKUJEMY wszystkim dzieciom, które tak pięknie reprezentowały nasze przedszkole, składamy serdeczne GRATULACJE oraz ŻYCZYMY POWODZENIA W ROZWIJANIU TANECZNYCH PASJI.