Bartek z grupy Niebieskiej opowiada o gospodarstwie wiejskim.

To było spotkanie! Pani Sylwia Raba razem ze swoim synkiem Bartkiem przygotowała prezentację multimedialną dla dzieci z grupy Niebieskiej.
W bardzo interesujący sposób oboje opowiedzieli jak wygląda gospodarstwo na wsi. Mamusia Bartka wyświetliła dzieciom fotografie zrobione w gospodarstwie jego dziadzia i babci mieszkających w Kramarzówce, a Bartek z ogromnym zaangażowaniem opowiadał o treści każdego ze zdjęć. Do dziś jestem pod wrażeniem jego pasji i znajomości rzeczy. Bartek opowiedział o zwierzętach z gospodarstwa swoich dziadków; przedstawił, psy, koty, kury, kaczki i świnie. Opowiedział również
o urządzeniach rolniczych w gospodarstwie. Dzieci zobaczyły kilka traktorów, sadzarkę, opryskiwacz, brony i kombajny do zboża i kukurydzy. Myślę, że dziadzio Bartka może być dumny mając takiego pomocnika. Bartek ledwo powstrzymuje się od pomocy dziadziowi i babci. Dlatego największą radość odczuwa, kiedy może aktywnie uczestniczyć  w ich pracach(na miarę dziecka oczywiście). Opowiadanie Bartka było porywające. Skupił na sobie uwagę  wszystkich kolegów i koleżanek
z grupy. Przedszkolaki z uśmiechem i zaangażowaniem uczestniczyły
w spotkaniu. Mamusia Bartka przygotowała dla dzieci zagadki na temat zwierząt z gospodarstwa wiejskiego. Dzieci rozpoznawały zwierzęta,  kojarzyły z nimi ich nazwy, dźwięki, jakie wydają i sposób ich odżywiania.  To był prawdziwy sprawdzian wiedzy.

Dziękujemy za to ciekawe spotkanie.

I jeszcze… ciekawostka: Bartek nigdy nie spędza swoich urodzin w sposób tradycyjny. Urodziny Bartka są najbardziej udane, kiedy może w dniu swojego święta gościć zaprzyjaźnione dzieci na traktorze. Urodzinowej podróży na przyczepie traktora można mu tylko pozazdrościć.