Pianka do golenia – nie tylko do golenia!

Dzieci z natury są ciekawe świata, poprzez zabawę poznają to, co je otacza. Dlatego powinniśmy pobudzać tą ciekawość, pozwolić dzieciom, by same mogły odkrywać otaczający ich świat np. podczas eksperymentowania.

W książkach, Internecie znaleźć można wiele propozycji prostych i tych trudniejszych eksperymentów. My postanowiliśmy wykorzystać produkt dobrze znany każdemu mężczyźnie, a mianowicie piankę do golenia.

Użyliśmy ją do marmurkowania papieru – to niezwykle dekoracyjna technika plastyczna, a zarazem okazja do poznawania polisensorycznego, określania cech substancji i czerpania radości z kreatywnego działania. Powstałe prace można było obejrzeć na gazetce w holu.

Przeprowadziliśmy również eksperyment „Deszczowa chmurka”, co pozwoliło małym odkrywcom lepiej zrozumieć zjawiska zachodzące w otoczeniu i znaleźć odpowiedź na pytanie: dlaczego krople spadają, a pianka się unosi?

Zrobiliśmy także piankolinę – to bardzo delikatna, miękka, przyjemna w dotyku masa plastyczna prosta w wykonaniu. Potrzebna była nam oczywiście pianka do golenia, mąka ziemniaczana i barwnik spożywczy – należało wszystko porządnie wymieszać i gotowe!

Eksperymentowanie z pianką do golenia przyniosło nam dużo frajdy, co prawda było przy tym trochę bałaganu, ale czego nie robi się dla dobrej zabawy. Przy okazji sprawdziliśmy nasze umiejętności z zakresu praktycznego dnia – z porządkowaniem warsztatu pracy poradziliśmy sobie bardzo dobrze.

Warsztaty plastyczne z Rodzicami Najpiękniejsza kartka wielkanocna

Są takie święta raz do roku , co budzą życie , budzą czas. Wszystko , rozkwita w słońca blasku i wielka miłość rośnie w nas , miłość do ludzi do przyrody w zielone każdy z wiosną gra , zima już poszła spać do morza lecz w naszym sercu radość trwa…

 

W powietrzu czuć już zbliżające się święta wielkanocne  i nawet śnieg za oknem nie popsuł nam wiosennego nastroju. W takiej zimowo wiosennej scenerii, mamy oraz dzieci z grupy Zielonej projektowały piękne karty świąteczne. 

A że święta to czas pisanek, kaczuszek, króliczków i kurczątek nie mogło zabraknąć ich na naszych kartkach. Rodzice, a właściwie niezastąpione mamy i babcie  wraz z dziećmi miały  możliwość  tworzyć prawdziwe dzieła sztuki.

Wszyscy wykazali się dużą kreatywnością i inwencją twórczą i wszyscy pracowali  w miłej i przyjaznej atmosferze.

Powstały piękne i niepowtarzalne kartki wielkanocne , które będzie można podziwiać  je na wystawce w naszym przedszkolu.

Dziękujemy wszystkim obecnym na warsztatach. Bardzo cieszymy się, że mamy tak uzdolnionych i chętnych do współpracy rodziców.

„Bibułkowe kwiaty”. Spotkanie plastyczne w grupie Niebieskiej.

Nasze plastyczne poczynania związane są z  aurą. Odczuwamy pewne  zniecierpliwienie zimą i marzy się nam ciepło. Słowem chcemy już doświadczyć budzącej się do życia przyrody. Wykorzystujemy swoistą prowokację: sami zrobimy kwiaty. Ma to być rodzaj grzecznego przypomnienia zimie, że czas na kolejną porę roku.

Na zajęcie zaprosiłam panią Mariolę Drapałę, która już w ubiegłym roku była naszym gościem. Zapamiętałam jej zaangażowanie w pracy z dziećmi i niezwykłą postawę w relacjach z nimi. Pani Mariola nie tylko słucha śpiewu dzieci, ale śpiewa razem z nimi, zaraża chęcią do wspólnej zabawy, porywa do tańca i przytula… jak nikt inny. Poza tym ma talent plastyczny. Z dziećmi z przedszkola podzieliła się swoją umiejętnością wykonywania kwiatów z bibuły. Praca była niełatwa, ale efekty są imponujące.

Spotkanie plastyczne odbyło się dzięki zaangażowaniu pani Anny Wałczyńskiej; mamusi Zosi. To pani Ania spotyka w swojej pracy osoby z pasją. Ma swój udział nie tylko w organizacji spotkania, ale też w jego przebiegu.

 Dziękujemy bardzo obu Paniom.