Zajęcia sportowe z Panem Kamilem i Panem Sebastianem w grupie Czerwonej

Edukacja zdrowotna uwzględniająca aktywność fizyczną i rozwój sprawności ruchowej dzieci zajmuje w przedszkolu szczególne miejsce. Ruch jest naturalną potrzebą dziecka, a odpowiednia aktywność ruchowa jest dziecku niezbędna dla zapewnienia prawidłowego rozwoju fizycznego, umysłowego, motorycznego i społecznego.

Aktywność ruchowa jako warunek pozytywnego pojmowania zdrowia jest jedną z podstawowych potrzeb człowieka, w każdym okresie życia, a szczególnego znaczenia nabiera w dzieciństwie kiedy jest niezbędna do prawidłowego rozwoju.

Zabawy ruchowe prowadzone w przedszkolu dostosowane są do potrzeb i możliwości dziecka. Rozwijają i doskonalą sprawność ruchową poprzez:

  • kształtowanie prawidłowej postawy;
  • kształtowanie motoryki: szybkości, gibkości, zwinności, koordynacji ruchowej;
  • rozwijanie koordynacji ruchowej;
  • wyrabianie pozytywnej motywacji do zabaw i zajęć ruchowych.

Wykształcenie u dziecka w wieku przedszkolnym nawyku codziennej aktywności fizycznej wytworzy w nim potrzebę aktywnego sposobu spędzania czasu wolnego, co będzie kontynuowane w dorosłym życiu.

W czwartek 28 listopada grupę Czerwoną odwiedzili: tatuś Nikodema – Pan Kamil Motyka oraz Pan Sebastian Matrypuła. Panowie należą do Jarosławskiej Grupy Biegowej Sokół. W ramach projektu „W zdrowym ciele, zdrowy duch – Mikołajkowa Akcja Sportowa”, którego celem jest zachęcenie najmłodszych do aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia, przeprowadzili w przedszkolu zajęcia sportowe. Przedszkolaki w strojach gimnastycznych czuły się jak prawdziwi sportowcy. Uważnie obserwowały trenerów i starały się jak najlepiej wykonać wszystkie ćwiczenia. Największą frajdę sprawiły dzieciom wyścigi. Przedszkolaki świetnie się bawiły i dopingowały swoim drużynom.

W końcu przyszedł czas na nagrody. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i medale oraz gadżety, kolorowanki i łamigłówki. Po czym Nikoś poczęstował wszystkich pysznymi, czekoladowymi Mikołajami.

Dziękujemy Panu Kamilowi i Panu Sebastianowi za fantastyczne zajęcia, które sprawiły każdemu dużo radości i oczywiście zapraszamy ponownie 🙂

GRATULUJEMY PANOM DOTYCHCZASOWYCH OSIĄGNIĘĆ I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW SPORTOWYCH!!! 🙂