Dzisiaj wszystkie smutki precz! Święto Dziadków ważna rzecz!

„Pędzą wnuki ulicami
z ogromnymi laurkami.
Te laurki pełne kwiatków
są dla wszystkich Babć i Dziadków”

Dzień Babci i Dziadka to jedna z najbardziej wyczekiwanych i wzruszających uroczystości odbywających się w przedszkolu. W tym roku przybrała ona nieco inny charakter niż zwykle. Ze względu na reżim sanitarny związany z pandemią nie mieliśmy możliwości zaprosić ukochanych Dziadków i Babć na uroczystość z okazji ich święta, ale już od dawna przygotowywaliśmy się do obchodów tego jakże ważnego dla wszystkich święta – uczyliśmy się wierszy i piosenek, robiliśmy prezenty, aby chociaż w taki sposób podziękować ukochanym Dziadkom za ich serce, mądrość i czas, który zawsze mają dla swoich wnucząt.

Święto Babci i Dziadka stało się też dla nas okazją do poszerzenia wiedzy na ten temat, do zapoznania się z genezą i najistotniejszymi faktami dotyczącymi tego właśnie święta. Dzięki materiałom z prezentacji multimedialnej dowiedzieliśmy się skąd ono pochodzi, jak obchodzone jest w innych częściach świata, poznaliśmy babcie i dziadków jako bohaterów bajek i opisywaliśmy cechy szczególne zarówno charakteru jak i wyglądu babć i dziadków.

Kochani Dziadkowie, mamy nadzieję, że wierszyki, piosenki i zrobione przez dzieci laurki z życzeniami sprawiły Wam radość i wywołały wzruszenie. Przyłączając się do tych wszystkich ciepłych słów wypowiedzianych przez dzieci,  pragnę złożyć najcieplejsze i najserdeczniejsze życzenia. Mnóstwa zdrowia, bo to najważniejsze, pogody ducha i radości ze swoich wnucząt, samych dobrych i słonecznych dni oraz spełniania marzeń.