Dzień Nowych Technologii w Edukacji 2021 – warsztaty online „Jak powstają książki?”

Dzisiaj czyli 22 marca obchodzony jest Dzień Nowych Technologii w Edukacji 2021. To inicjatywa Ministerstwa Edukacji i Nauki, której celem jest popularyzowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych wykorzystywanych w pracy z uczniami, przedszkolakami w placówkach oświatowych i poza nimi. Nasze przedszkole również zgłosiło swój udział w obchodach tego dnia. Każda grupa podjęła różnego rodzaju inicjatywy.

W grupie Czerwonej odbyły się warsztaty online za pośrednictwem programu Microsoft Teams pt. „Jak powstają książki?”. Warsztaty poprowadziła Pani Dorota Grząba – nauczyciel bibliotekarz, pracownik Biblioteki Pedagogicznej w Przemyślu – Filia w Jarosławiu; prywatnie mamusia Przemka, który w ubiegłym roku chodził do naszej grupy. Pani Dorotka to osoba, którą dzieci bardzo dobrze znają ponieważ już nie raz prowadziła różnego rodzaju zajęcia dla naszych przedszkolaków.

Na początku warsztatów Pani Dorotka rozmawiała z dziećmi na temat biblioteki, pracy bibliotekarza. Dzieci doskonale wiedziały czym różni się biblioteka od księgarni. Chętnie odpowiadały na zadane pytania. Potem wysłuchaliśmy piosenkę kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Następnie na podstawie wyświetlonego filmu edukacyjnego dzieci zobaczyły jak powstaje książka od pomysłu autora, aż do jej wydania. Na zakończenie wysłuchaliśmy wiersza pt. „Książka” E. Szymańskiego. Książki są bardzo cenne dają wiedzą, zapraszają do krainy wyobraźni. Książka to prawdziwy przyjaciel, który nigdy nas nie opuści, ale trzeba o nią dbać i ją szanować. Przedszkolaki z łatwością odpowiedziały na pytanie w jaki sposób należy dbać o książki.

Przeprowadzone warsztaty bardzo się dzieciom podobały. Słuchały z uwagą i zainteresowaniem. Dostaliśmy zadanie do wykonania. Każde dziecko miało wykonać zakładkę do książki. Dlatego zaraz po warsztatach zabraliśmy się do pracy.

Dziękujemy Pani Dorotce za zaangażowanie, ciekawe warsztaty i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania.

Przy okazji zapraszamy wszystkich chętnych rodziców do łączenia się z nami za pomocą programu Microsoft Team. Możecie Państwo przeczytać bajkę, opowiedzieć nam o swoich zainteresowaniach, pasjach, albo zaprezentować wykonywany zawód. Będzie nam bardzo miło 🙂