Finał akcji „Nasza wspólna ozdoba wielkanocna”.

Coroczną tradycją naszej placówki były odbywające się w grupie warsztaty rękodzieła związane ze świętami wielkanocnymi. Wszyscy, mogący w tym czasie przybyć do przedszkola Rodzice, tworzyli wraz z dziećmi wspaniałe ozdoby świąteczne. Ze względu na zaistniałą sytuację w kraju, w tym roku nie mogliśmy zorganizować naszych grupowych warsztatów, ale wspólnie z dziećmi wpadliśmy na pomysł zaproszenia Rodziców do zrobienia ozdoby świątecznej w domu. Oczywiście musiała ona być wykonana wspólnie z dzieckiem. Naszą akcję zatytułowaliśmy „Nasza wspólna ozdoba wielkanocna” i w taki oto sposób odbyły się nasze grupowe warsztaty wielkanocne. Już po kilku dniach od zaproszenia dzieci zaczęły przynosić swoje ozdoby i dekoracje. Były zajączki i pisanki, stroiki i piękne wieńce, karteczki i własnoręcznie kolorowane i wypełniane plasteliną symbole wielkanocne. Kreatywność i inwencja twórcza dzieci i Rodziców przerosła nasze oczekiwania. Wszystkie przyniesione przez przedszkolaków rękodzieła wielkanocne zostały wystawione w głównym holu przedszkola i stanowią piękną dekoracją naszego otoczenia.

Bardzo serdecznie DZIĘKUJĘ wszystkim, którzy odpowiedzieli na zaproszenie i zaangażowali się w nasze warsztaty na odległość. Wszystkie dekoracje są wyjątkowe i niezmiernie cieszą oczy.

Kochani Rodzice, czas jaki spędzacie z własnym dzieckiem jest czasem bezcennym. Każde warsztaty czy inne, wspólne działania, niezależnie czy odbywają się one w domu czy w przedszkolu, mają bardzo wiele zalet. Podczas wspólnych aktywności następuje zacieśnianie więzi, odczuwanie radości z bycia razem, budowanie i wzmacnianie zaufania. To czas kiedy możecie Państwo poznawać własne dziecko, gdyż działania takie sprzyjają niezliczonym rozmowom czy dyskusjom, podczas których usłyszycie o marzeniach, potrzebach czy zmieniających się często zainteresowaniach swojego dziecka. Wspólnie spędzone chwile dają możliwość pokonywania napotkanych trudności i osiągania sukcesów, a to znacząco wpływa na samoocenę dziecka – wzrasta poczucie własnej wartości (coś udało mi się zrobić, jestem w czymś dobry). Zatem jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję i życzę wielu wspólnie spędzanych chwil.