Dzień Rodziny

„To co w serduszkach dziecięcych naprawdę czujemy,
to słowami wierszy i piosenek wyrazić dziś chcemy.
Mamy, Mamusie, mateńki, Matule,
w dniu Waszego święta całujemy Was czule.
Tatusiowie jesteście dla nas najważniejsi w świecie,
a jak mocno Was kochamy – doskonale o tym wiecie”.

     W tak pięknym dniu jakim jest Dzień Mamy i Dzień Taty po długiej przerwie nieobecności rodziców w przedszkolu spotkaliśmy się w ogrodzie przedszkolnym aby wspólnie świętować to najpiękniejsze w całym roku święto.     

     Pogoda dopisała ale niestety nie wszystkie dzieci mogły uczestniczyć w tej uroczystości z powodu choroby, która niefortunnie zaatakowała z dużą siłą naszą grupę. Naszą grupę reprezentowały z dumą dzieci młodsze, które wspaniale mówiły wiersze, śpiewały piosenki, fantastycznie zatańczyły cz-czę oraz wykonały dwa przepiękne tańce z chustami. Dzieci bardzo się starały by swym programem artystycznym podziękować  rodzicom za ich miłość, cierpliwość i trud wychowania.  Na twarzach rodziców widoczna była radość, duma oraz łzy wzruszenia, a każdy wiersz, piosenka czy taniec zostały nagradzane gromkimi brawami. Przedszkolaki w podzięce podarowały Rodzicom własnoręcznie wykonane upominki.

    Na zakończenie pięknym gestem wykazali się zgromadzeni Rodzice, którzy w podziękowaniu za starania dzieci wspólnie z nimi zatańczyli cz-czę oraz taniec z chustami czym wprowadzili wszystkich, a szczególnie szczęśliwe dzieci we wspaniały, radosny  nastrój wspólnego świętowania.

     Ten dzień był wyjątkowy nie tylko dla dzieci ale także dla Rodziców, którzy mogli spotkać się tak jak dawniej w przedszkolu i tak po prosu pobyć ze sobą w to słoneczne i pełne radości popołudnie.

      Wszystkim serdecznie dziękujemy za przybycie, wytworzenie wspaniałej rodzinnej atmosfery, życzymy czerpania wiele radości z przebywania z dziećmi, bo są one niepowtarzalne i wyjątkowe….