Grupa Niebieska i „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.

„Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli poświęcony tematyce ekologicznej, organizowany przez markę Kubuś.

Jego celem jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcenie je do ruchu już od najmłodszych lat. Grupa Niebieska wzięła udział w zajęciach tematycznych, podczas których nauczyły się troszczyć o środowisko naturalne, poznały podstawowe zasady ekologii i dowiedziały, dlaczego warto jeść owoce i warzywa oraz poznały jakie są korzyści płynące z ruchu.

Dzięki programowi edukacyjnemu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” nauczyciele i dzieci uzyskały dostęp do merytorycznych materiałów, które pomogły im w proekologicznej edukacji. Grupa Niebieska zrealizowała temat „ Dbam o siebie jem warzywa i owoce”- scenariusz nr 3. W tym bloku tematycznym omówiono zasady zdrowego odżywiania. Dzieci poznały różne produkty pochodzenia roślinnego i zwierzęcego. Wiedzą, co to znaczy prawidłowo się odżywiać, jakie właściwości odżywcze mają owoce i warzywa, co należy spożywać codziennie a czego unikać lub ograniczać. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały zajęcia plastyczne  „lody sorbetowe” –farbą wykonaną z pianki do golenia ( puchnąca farbą).