Pożegnanie 6-latków w grupie Pomarańczowej

       Czas szybko leci i  dzieci, które jeszcze niedawno przekraczały po raz pierwszy progi naszego przedszkola  szykują się do rozpoczęcia kolejnego etapu w życiu – edukacji szkolnej.

       Pożegnanie 6-latków – to czas niezwykły i niezapomniany, zarówno dla dzieci, rodziców, jak i dla nauczycieli. Kończy się bowiem 4-letni okres przyjaźni, wspólnych zabaw i spotkań, wspólnej pracy.  Dzieci z nieśmiałych maluszków stały  się samodzielnymi, odważnymi i ciekawymi świata starszakami.

          We czwartek 24 czerwca w naszej grupie odbyła się uroczystość pożegnania 6-latków. Szkoda tylko, że nie byliśmy w komplecie – brakowało Julci i Wiktorka. Niestety ospa dała się znowu we znaki i zaatakowała właśnie nasze 6-latki. W pierwszej części  głos zabrała Pani Dyrektor dziękując dzieciom i zebranym rodzicom za czas spędzony w naszym przedszkolu oraz życzyła dzieciom wielu sukcesów w szkole.   Następnie dzieci młodsze pożegnały 6-latki, podziękowały im za wspólną zabawę, pierwsze przyjaźnie i czas, który wspólnie spędziły w naszym przedszkolu oraz złożyły serdeczne życzenia na nowej drodze szkolnej przygody.  6-latki wierszem i piosenką pożegnały młodszych kolegów oraz swoje panie. Po wystąpieniu nadszedł czas na nagrody i słowa podziękowania. Wszystkie 6-latki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz książki z dedykacją a rodzice podziękowania za 4-letnią bardzo owocną współpracę. Pani Jagieła, mama Karolka, jednego z absolwentów  w imieniu wszystkich rodziców złożyła wyrazy wdzięczności za opiekę, cierpliwość i ogromny trud włożony w edukację małych podopiecznych i podarowała tym dzieciom, które pozostają w naszej grupie wielką niespodziankę, którą  wspólnie rozpakowaliśmy następnego dnia na porannej lekcji.

       Dzieci już od rana z niecierpliwością oczekiwały na moment otwierania prezentu, łał… co za wspaniały prezent. Otrzymaliśmy piękny montessoriański solidnie wykonany ruchomy alfabet, który od razu wykorzystaliśmy do wakacyjnej lekcji.

Kochani Rodzice !

Bardzo gorąco dziękujemy za tak oryginalny i solidni wykonany  prezent, który będzie inspiracją do rozwijania zainteresowań językowych i w znacznym stopniu przyczyni się do edukacji  przedszkolaków w naszej grupie. Dziękujemy za to że zawsze byliście z nami, wtedy gdy najbardziej Was potrzebowaliśmy…. Bez Was nie osiągnęlibyśmy tego wszystkiego co przez całą edukację Waszych dzieci było wyjątkowe, cenne, było niejednokrotnie drogowskazem do ich szczęśliwego pobytu w przedszkolu, a przede wszystkim do ich wszechstronnego harmonijnego rozwoju.

Kochani absolwenci!

Wam dziękujemy, że mogliśmy wspólnie z rodzicami cieszyć się z Waszych osiągnięć, sukcesów w różnych dziedzinach życia przedszkolnego. Życzymy Wam samych dobrych ocen w szkole, dużo przyjaciół, zadowolenia, wytrwałości w pokonywaniu kolejnych wyzwań… i szczęśliwego, radosnego i udanego wakacyjnego wypoczynku.