Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka –obchodzony jest corocznie 20 września, święto zostało ustanowione z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. 

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

 W tym roku szkolnym w naszej grupie również świętowaliśmy wspólnie z dziećmi ten ważny dzień. Zanim wzięliśmy udział we wspólnej zabawie przeprowadzona została lekcja uświadamiająca dzieciom jak ważną instytucją dla rozwoju dzieci jest przedszkole, jaką pełni rolę zarówno w życiu dzieci jaki osób dorosłych. W dalszej części zajęcia dzieci uczestniczyły w zorganizowanych zawodach i zabawach ruchowych tj. bieg z piłeczką położoną na łyżce. Grupa została podzielona na dwie drużyny ,pierwszy zawodnik trzyma łyżkę na której leży plastikowa piłeczka. Zadaniem zawodnika jest przejście po wyznaczonej linii i oddanie łyżki kolejnemu dziecku uważając aby piłeczka nie spadła. Inna  zabawa ,,Z kamienia na kamień” po ułożeniu kółek do ćwiczeń w niewielkich odległościach od siebie, dzieci na podane hasło pokonują przeszkodę. Kolejnym naszym działaniem było odczytywanie kodów i kodowanie własnych obrazków przy użyciu dywanu do kodowania  i kolorowych kubków. W tym dniu nie zabrakło również wielu zabaw muzyczno- ruchowych z balonem oraz z chustą animacyjną Klanza, które to sprawiły dzieciom wiele radości.

Z okazji obchodzonego przez wszystkie dzieci święta Dnia Przedszkolaka życzymy wszystkim przedszkolakom wielu radości każdego dnia.