Warsztaty mydlarskie w Grupie Zielonej.

W piątek, 26 listopada, za sprawą Pani Małgosi – mamusi naszej Elizy, mieliśmy ogromną przyjemność gościć w naszej grupie Panią Renię, która przeprowadziła dla nas warsztaty mydlarskie.

To była prawdziwa uczta zmysłów. Zapachy roznosiły się po całym przedszkolu. Doskonale przygotowana Pani Renia przyjechała do nas z całym zapleczem zapachów i barw. Na samym początku do działania przeszły nasze nosy, które za sprawą powonienia próbowały odgadywać nazwy niektórych z nich, ale nie było to wcale takie łatwe, chociaż niebywale przyjemne 🙂

Pani Renatka wprowadziła nas w tajniki tworzenia mydełek, opowiedziała dzieciom legendę o powstaniu mydła a później przeszliśmy do prac warsztatowych. Każdy z nas mógł wybrać sobie kolor mydełka, foremkę, czyli kształt jaki chce mieć, oraz, co najważniejsze, zapachy – były płatki kwiatów, pędy leśnych drzew i wiele innych cudownych dodatków. Każdy z nas komponował, mieszał, wąchał, właśnie po to, aby stworzyć dla siebie najbardziej wyjątkowe mydełko. Po rozpuszczeniu gliceryny musieliśmy poczekać, aż wszystko dobrze zastygnie, po czym spakowaliśmy nasze unikalne mydełka w celofan, aby później z radością pokazać swoją pracę najbliższym.

Jeszcze raz bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY Pani Reni – prawdziwej mistrzyni rzemiosła – za obecność, chęć podzielenia się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem, za stworzenie cudownego, bajkowego wręcz klimatu pachnącego serdecznością i radością.

Bardzo gorąco DZIĘKUJEMY także Pani Małgosi, za zaproszenie Pani Renatki do naszego przedszkola, za pomoc i zaangażowanie w tym twórczym przedsięwzięciu.