Święto Babci i Dziadka.

Styczeń jest miesiącem, w który wpisane są dni szczególne – dni wzbudzające bardzo miłe i radosne emocje. To oczywiście święto Babci i Dziadka.

W naszej grupie już od kilkunastu dni trwały przygotowania do tego wydarzenia. Dzieci uczyły się wierszy i piosenek. Tworzyły także upominki dla swoich kochanych Dziadków – w tym roku przygotowywaliśmy własnoręcznie zdobione kalendarze, które mają pokazywać Dziadkom tylko dobre i szczęśliwe dni 🙂

Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, gdyż to Oni właśnie czynią ich dzieciństwo bardziej pełnym, udanym i szczęśliwym. Nikt tak jak babcia i dziadek nie umie pocieszyć i z cierpliwością tłumaczyć rzeczywistość. Zawsze rozumieją ich dziecięce rozterki, mają czas, ale przede wszystkim bezgranicznie je kochają. Wnuczęta są dla nich radością życia. Dlatego, w podzięce za Ich wielkie serce, 25 stycznia odbyła się w naszej grupie uroczystość związana z obchodami Dnia Babci i Dziadka.

Niestety, ten rok również nie pozwolił nam zaprosić naszych zacnych gości na występ, ale dzięki uprzejmości Pana Witalisa, tatusia naszej Nel, mogliśmy nagrać przygotowaną przez dzieci akademię, która, mamy nadzieję, będzie pamiątka na długie lata 🙂

Nasi mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role prezentując wiersze, piosenki i tańce, a to wszystko po to, aby podziękować swoim kochanym Dziadkom za trud, serce i ogrom miłości, którą każdego dnia obdarzają swoje wnuki.

Dopełnieniem naszych uroczystości był słodki poczęstunek. Pani Marysia, babcia naszej Nel, uraczyła nas wszystkich przepysznym piernikiem, który smakował wybornie i tak szybko jak się pojawił, tak szybko zniknął 🙂 Ten domowy, pachnący piernik sprawił, że wszyscy na chwilę przenieśliśmy się do domów swoich babć. DZIĘKUJEMY!

Jeszcze raz naszym kochanym Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze i najcieplejsze życzenia zdrowia, pogody ducha i samych szczęśliwych i dobrych dni przy boku najbliższych.

Bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY także Panu Witalisowi za poświęcony czas, profesjonalne nagranie i zmontowanie naszego występu. Myślę, że tak powstały materiał jeszcze nie raz sprawi radość i wywoła wzruszenia na twarzach odbiorców.