Dokarmiamy ptaki.

Zima, mimo swej niezwykłości i radości jaką sprawia głównie dzieciom, jest trudna i ciężka dla zwierząt, głównie dla ptaków, którym nie łatwo jest w tym czasie znaleźć jakiekolwiek pożywienie. Każdego dnia możemy obserwować to zjawisko, gdyż w naszym ogrodzie przedszkolnym mamy mnóstwo skrzydlatych przyjaciół, którzy zaglądając do karmników proszą o pokarm. Bardzo ważne jest pomaganie, ale trzeba także wiedzieć jak im pomóc i czym dokarmiać, aby niechcący nie zaszkodzić, dlatego my, pełni dobrych chęci i empatii względem naszych skrzydlatych przyjaciół utrwalaliśmy sobie wiedzę o potrzebach i gatunkach ptaków zimujących w Polsce. Omówiliśmy ich wygląd, sposób poruszania się i właściwego dokarmiania. Po części teoretycznej przystąpiliśmy do działań praktycznych.

Wykonaliśmy bowiem odpowiednią, wysokokaloryczną mieszankę pokarmową, po czym  wyłożyliśmy ją w karmnikach w ogrodzie przedszkolnym.

Dzisiejsze zajęcia miały na celu nie tylko poszerzyć wiedzę i wyposażyć dzieci w nowe wiadomości i umiejętności; nie tylko sprawić radość z wyjścia do ogrodu,  ale w głównej mierzy miały one za zadanie rozbudzić wśród dzieci opiekuńczy stosunek do zwierząt, które tak jak my czują i myślą.