Zakładamy hodowlę Triopsów.

Kilka tygodni temu nasz Noe przyniósł do grupy niezwykły prezent. Był to zestaw do hodowania w domowych warunkach Triopsów!

Nie tak dawno bardzo dużo rozmawialiśmy na temat dinozaurów, ich życia i warunków bytowania, dlatego zestaw ten stał się dla nas doskonałym uzupełnieniem i rozszerzeniem tych treści, bo te małe stworzonka, zwane Triopsami, to gatunek skorupiaków, który pojawił się właśnie w epoce dinozaurów. W niezmiennej formie przetrwał ponad 200 milionów lat!

Dzięki przyniesionemu przez Noego wyjątkowemu zestawowi, podjęliśmy się wyhodowania w mini akwarium właśnie tych małych istot. Zanim zabraliśmy się do działań praktycznych zapoznaliśmy się z informacjami na temat Triopsów. Dzieci z uwagą słuchały o ich życiu – opisywały wygląd, sposób poruszania się, odżywianie.

Po części wstępnej przeszliśmy do działania. Rozłożyliśmy akwarium, które wcześnie opłukaliśmy wodą, dno uzupełniliśmy piaskiem i kamyczkami a następnie wlaliśmy wody destylowanej, bo tylko taka sprzyja rozwojowi Triopsów. Gdy wszystko było gotowe wrzuciliśmy do wody jajeczka i czekamy…..obserwujemy codziennie czy coś już może dzieje się z naszymi stworzonkami. Przy odpowiednich warunkach, z jajeczek rozwiną się małe rybki, które będziemy karmić załączoną do opakowania karmą.

W całym procesie hodowli żyjątek pomogła nam bogato ilustrowana instrukcja zawierająca wiele ważnych oraz ciekawych informacji na temat Triopsów. Dzieci były żywo zainteresowane działaniami, zwłaszcza, że zarówno dla nich, jak i dla nas dorosłych, było to zupełnie coś nowego. Jak widać, po raz kolejny, sprawdza się powiedzenie Roberta Fulghuma, że: „Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu” 🙂 Panie nigdy w życiu nie miały zajęcia o Triopsach stąd i my zostałyśmy wyposażone w nową wiedzę 🙂 Teraz musimy uzbroić się w cierpliwość i trzymać kciuki za powodzenie naszej nowej hodowli 🙂