Wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

 Co roku w maju obchodzimy tzw. „Tydzień Bibliotek”. Jest to  ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy. W ramach tej akcji odwiedziliśmy naszą  osiedlową bibliotekę. Filia nr 4, na osiedlu M. Kopernika to miejsce bardzo przyjazne dzieciom. Jest tu nie tylko dział książeczek dla dzieci, ale i kącik plastyczny, gdzie maluchy mogą swoje fantastyczne wizje  świata przenieść na papier.

Po wejściu do biblioteki czekała już na nas Pani Anetka, która bardzo ciepło nas przyjęła i zaprosiła do  podróży po poszczególnych działach biblioteki. Przedszkolaki z wielką ciekawością odkrywały i zapoznawały się z, jak się okazało, całkiem nowym i nieznanym dla niektórych miejscem. Dzieci z uwagą słuchały Pani bibliotekarki, która mówiła jak dbać o książki, co trzeba zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. W trakcie pobytu dzieci chętnie opowiadały o swoich ulubionych bajkach, o tym, kto im czyta na dobranoc i jakie książki podobają im się najbardziej. Spotkanie w bibliotece nie mogło się oczywiście odbyć bez głośnego czytania. Dzieci wybrały opowiadanie Jak pomóc Ziemi?, które Pani Anetka z wielką przyjemnością nam przeczytała.

To było niezwykle miłe południe. Takie spotkania są dzieciom bardzo potrzebne, bowiem rozbudzają one zainteresowania czytelnicze, przybliżają literaturę dziecięcą i jej autorów. Przedszkolaki żegnając się zapewniały, że przyjdą ponownie, tym razem z rodzicami, by zapisać się do biblioteki i wypożyczyć książki.

Dziękujemy Pani Anetce za ciekawą i inspirującą lekcję czytelniczą 🙂