Czytamy i wspaniale się rozwijamy

       Cieszymy się ogromnie, kiedy w naszej grupie pojawiają się goście zarażając nas swoimi pasjami czy zainteresowaniami. Dlatego z wielką przyjemnością powitaliśmy mamę Emilci G., która pojawiła się u nas aby wyrabiać u dzieci umiejętność  rozwijania mowy i uważnego słuchania ze zrozumieniem tekstu słuchanego. Dzieci wysłuchały opowiadania Barbary Gawryluk z serii „Kaktus, przygody wiernego psa”.

        Pani Małgosia zapoznała dzieci z  psem Kaktusem, który jak to każde stworzenie przeżywał wiele emocjonujących przygód

     Dzieci z wielkim skupieniem i zaciekawieniem słuchały ciepłego głosu naszego gościa, żywo reagowały mimiką i ruchem sympatyzując się emocjonalnie z tym, co przeżywał wesoły piesek. Piesek nauczył dzieci tego, że pomaganie jest wspaniałym sposobem na piękne realizowanie siebie, na czerpanie radości z tej pomocy oraz tego, że pomoc powinna być bezinteresowna. Kaktus pomagając nigdy nie oczekiwał niczego w zamian bo wystarczyło mu, że ktoś dzięki niemu był szczęśliwy.

          Mamy nadzieję, że dzieci idąc wzorem Kaktusa będą potrafiły pomagać tym, którzy są obok i ta pomoc też dostarczy im wiele radości i satysfakcji każdego dnia.

    Dziękujemy Pani Małgosi za odwiedziny, poświęcony czas oraz wartościowy dobór literatury, która wyrobi w dzieciach rozwój pozytywnych zachowań społeczno-emocjonalnych, uwrażliwiając dzieci na potrzebę bezinteresownej pomocy innym.