WIZYTA NA POCZCIE

Komunikacja to ważna umiejętność, której można się nauczyć. Funkcjonując w społeczeństwie, nie da się wyeliminować porozumiewania z innymi osobami. Już u dzieci w wieku przedszkolnym łatwość komunikowania się ma znaczenie i wpływa na ich adaptację w społecznej przestrzeni. Bardzo ważne jest zatem wspomaganie rozwoju mowy oraz kształtowanie umiejętności społecznych i komunikacyjnych. Kompetencje językowe dzieci w wieku przedszkolnym rozwijane są na wiele sposobów. Jednym z nich są zabawy tematyczne, w których dzieci odzwierciedlają sytuacje życia codziennego, gdzie wcielają się w role dorosłych np. zabawa w sklep, dom, fryzjera, itp.

Biorąc pod uwagę możliwości dzieci, ich oczekiwania poznawcze organizujemy różne sytuacje zadaniowe. Wykorzystujemy do tego każdą naturalnie pojawiającą się okoliczność.

Podczas naszego wiosennego spaceru wstąpiliśmy na pocztę, aby wysłać prace plastyczne na konkurs – zadanie miały wykonać dzieci. Gdy weszliśmy do środka, przedszkolaki przywitały się z pracownikami poczty, powiedziały w jakim celu przyszły, zapłaciły za nadanie listu, po czym pożegnały się z sympatycznymi paniami, które tam pracują. Dzieci były dumne z siebie, że same wykonały zadanie.

Dziękujemy pracownikom poczty, którzy mimo „małego zamieszania” przywitali nas z serdecznym uśmiechem.