Wyjazd przedszkolaków do Teatru Maska w Rzeszowie.

Las zadziwiający, zwariowany,  będący miejscem, w którym spotkać można na pozór zwykłe, lecz niezwykłe zwierzęta został  wymyślony przez holenderskiego pisarza Toona Tellegena. Autor książki „Nie każdy umiał się przewrócić” udowadnia za pośrednictwem bohaterów swojego dzieła, że „marzenia i wyobraźnia mają niezwykłą moc…” Przesłanie bajki ma lekko filozoficzną wymowę: „Wystarczy być i życzliwie patrzeć na świat” przekonują bohaterowie spektaklu w Teatrze Maska w Rzeszowie.

Dzieci z grup: Niebieskiej i Żółtej obejrzały spektakl: „Wystarczy być” w reżyserii Radosława Kasiukiewicza . Wrażenia, jakie wyniosły- trudne do opisania; niepowtarzalne.

To była piękna przygoda, która rozpoczęła się jeszcze przed wyjazdem do teatru, kiedy dzieci z przejęciem wyśpiewywały w przedszkolu słowa piosenki:

Teatr to jest widownia i scena.
Niby nic magicznego w tym nie ma,
aż do chwili, gdy nagle na scenie
dziwne zacznie się dziać przedstawienie.

Każda bajka się staje prawdziwa
Gaśnie światło i scena ożywa.
Wszystko może się zdarzyć na scenie.
Działa czar, póki trwa przedstawienie.

Teatr gra. Każdy ma czego szuka.
A to wszystko nazywa się sztuka.
Gdy dorosnę, to może tu wrócę,
żeby zagrać na scenie w tej sztuce.

To była piękna przygoda, która nie mogła się zakończyć zbyt szybko. Trwała jeszcze we wspomnieniach dzieci. Powracały do nich, gdy z poruszeniem, ożywieniem, błyskiem w oczach wspominały chwile spędzone w teatrze.

Bo w teatrze, w teatrze, w teatrze,
czarodziejskie jest to, na co patrzę.
Gdy się tylko podnosi kurtyna,
to od razu czar działać zaczyna.