Przedsiębiorczy przedszkolak, czyli tajniki bankowości

Jak wychować człowieka przedsiębiorczego, oszczędnego i szanującego zarobione pieniądze? Być może należy naukę gospodarowania pieniędzmi rozpocząć z dzieckiem jak najwcześniej. 

Dzieci z grupy Czerwonej i Zielonej wzięły udział w lekcji Przedsiębiorczy przedszkolak, czyli tajniki bankowości. Zajęcia poprowadziła pani Iwona Bazak z Credit Agricole Bank Polska w Jarosławiu. Z bankiem współpracujemy  już od kilku lat i zawsze możemy liczyć na merytoryczną wiedzę z zakresu ekonomii i świata finansów na poziomie przedszkola.

Dzieci poznały historię pieniądza, oraz nominały monet i banknotów. Poznały również podstawowe produkty bankowe, czyli  każdy rodzaj usługi oferowanej klientowi  przez bank. Dowiedziały się dlaczego należy oszczędzać i jak należy to robić. Sprawdziły również jak działa urządzenie do liczenia pieniędzy. Największą frajdę sprawiło przedszkolakom sprawdzenie, czy banknoty pochodzą z legalnego źródła, czyli z mennicy. Pani Iwona pokazała maszynkę, która wykrywa fałszywe  banknoty, a dzieci miały okazję sprawdzić jej skuteczność.

Dziękujemy Pani Iwonie oraz Pani Katarzynie Bereska, dyrektor oddziału banku za atrakcyjne spotkanie, przekazanie wyczerpujących informacji dotyczących działalności banku i pracy bankowców, a przede wszystkim za rozwijającą się współpracę z naszym przedszkolem.