Zdrowy przedszkolak

Dnia 26.04 w naszym przedszkolu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Zdrowy przedszkolak”, adresowanego do dzieci 5-6 letnich. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci zasadami zdrowego stylu życia, a w szczególności tematyką związaną ze zdrowym odżywianiem się oraz aktywnością fizyczną. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością i zaangażowaniem. Prace zachwycały różnorodnością, kolorystyką i estetyką wykonania. Wielkie podziękowania kierujemy w stronę Urzędu Miasta Jarosławia za współtworzenie projektu. To dzięki doposażeniu każdej grupy w materiały plastyczne, artykuły szkolne i nagrody w postaci klocków, kolorowanek oraz edukacyjnych gier planszowych możliwe było zorganizowanie tego konkursu.

Honorowym gościem tej doniosłej uroczystości była przedstawicielka Urzędu Miasta Pani Agnieszka Dąbrowska, która pogratulowała wszystkim dzieciom pięknie wykonanych prac oraz wręczyła pamiątkowe dyplomy i nagrody w postaci gier edukacyjnych i kolorowanek. Pani Agnieszka zachęcała dzieci do prowadzenia zdrowego trybu życia, dzieci wykazały się dużą znajomością zasad prowadzenia zdrowego trybu życia, w ciekawy i trafny sposób wypowiadały się co należy robić, jakie podejmować działania aby być zdrowym przedszkolakiem. 

W ramach ewaluacji konkursu przedstawiciele każdej z  grup wzięły udział w guizie o zdrowiu,  w holu przedszkola została zorganizowana wystawa wszystkich wykonanych prac, a Pani Agnieszka od wdzięcznych przedszkolaków otrzymała medal „Przyjaciela Przedszkola”.

Mamy nadzieję że promowanie zasad zdrowego trybu życia znajdzie odzwierciedlenie w codziennym funkcjonowaniu wszystkich naszych przedszkolaków.