URODZINY MISIA KRZYSIA :)

„Miś jest mały i puchaty
Miś jest fajny i kudłaty
Miś jest gruby jak ta kula
Misia zawsze się przytula.”

25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia, tego dnia wszystkie misie na całym świecie obchodzą swoje święto. Choć trudno w to uwierzyć, pierwszy pluszowy miś powstał 117 lat temu i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie.

W naszym przedszkolu również obchodzimy to święto, w tym dniu dzieciom towarzyszą ich ukochane pluszowe misie. Tak też było w poniedziałek. Po śniadaniu wszystkie grupy zebrały się w holu i rozpoczęła się wesoła zabawa.

Na początku dzieci poznały historię powstania pluszowego misia, sięgającą 1902 roku. Następnie rozmawiały o tym, jak ważną rolę w życiu pełnią pluszowe zabawki. Służą do: kochania, przytulania, pocieszania, wysłuchania, itd.. Misie towarzyszą dzieciom zarówno w chwilach radości, jak i smutku, dlatego są dla nich bardzo ważne.

…I wreszcie zjawił się On – najprawdziwszy, ukochany, ogromniasty Pluszowy Miś Krzyś. Przygotowaliśmy dla niego urodzinową niespodziankę, a więc balony, tort ze świeczkami, no i oczywiście prezenty: rysunki od dzieci oraz małe co nieco, czyli pyszny MIODZIK. Miś ucieszył się z prezentu, ponieważ jak sam się przyznał jest łakomczuchem, ale codziennie wytrwale ćwiczy, dlatego zaprosił dzieci do wspólnej gimnastyki. Potem był konkurs, dzieci za pomocą języka wylizywały miód z talerzyka. Następnie Miś zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy przy muzyce, były oczywiście Kaczuchy, Pociąg, Labada i wiele innych zabaw. Na zakończenie wszyscy razem zatańczyli Chocolate, po czym Miś pożegnał się z przedszkolakami, musiał bowiem odwiedzić jeszcze inne przedszkola.

Mamy nadzieję, że za rok również nas odwiedzi nasz Kochany Pluszowy Miś 🙂