Język angielski – Clothes

Dzisiaj drogie dzieci przypomniny sobie nazwy ubrań, które poznaliście na wczesniejszym zajęciu. Popatrzcie na ponższy obrazek i spróbujcie wymienić zamieszczone na nim części garderoby. 

Zabawa ,,Pranie.”

Dziecko wycina powyższe kartoniki przedstawiające garderobę. Do zabawy potrzebne będzie dowolne pudełko przypominające kształtem pralkę, do którego dziecko będziesz wrzucać kolejno kartoniki przedstawiające ubrania, które zechce ,,wyprać”wymieniajac ich nazwę. W ten sposób utrwali słownictwo podczas zabawy. 

Zabawa ,,Kalambury”– do zabawy zachęcam dzieci i Rodziców, potrzebna będzie kartka i kredki.  Na kartce rysujemy wybrane ubrania , zadaniem dziecka jest odgadnąć co narysowaliśmy . Jeżeli dziecko odgadnie zamieniamy sie rolami, wówczas dziecko rysuje a rodzic odgaduje. 

Zabawa ,,Tower”. Układanie wieży z plastikowych kubeczków bądz innego materiału, który pozwoli nam stabilnie ułożyć wieżę w zwyż i kartoników obrazkowych przedstawiających poznane słowa ( nazwy ubrań). Zabawa polega na odgadnieciu jak najwiecej nazw ubrań i w ten sposób ustawieniu jak najwyższej wieży z kubeczków. 

Utrwalenie nazw poznanych  kolorów – pokoloruj motyla