Realizacja projektu „Zdrowo jem, więcej wiem” w grupie Czerwonej.

Przedszkolaki z grupy Czerwonej włączyły się do realizacji ogólnopolskiego projektu prozdrowotnego „Zdrowo jem, więcej wiem”, którego organizatorem jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska. Patronat honorowy nad projektem objęła Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.

Celem projektu jest podniesienie wiedzy na temat zależności pomiędzy sposobem odżywiania, a stanem zdrowia.

Projekt składa się z dwóch etapów: jesienno-zimowego i wiosennego. Projekt trwa od października 2020 roku do czerwca 2021 roku. W każdym etapie do wykonania jest 5 zadań.

Pierwsze zadanie, jakim była lekcja: Poznajemy warzywa i owoce, już wykonaliśmy. Celem lekcji było zapoznanie dzieci z wartościami odżywczymi warzyw i owoców oraz uświadomienie ich roli w codziennej diecie, a także zachęcenie do ich codziennego spożywania.

W odpowiedzi na naszą prośbę, za co bardzo DZIĘKUJEMY, rodzice posłali swoje pociechy do przedszkola z naręczem warzyw i owoców, które wzbogaciły nasz kącik przyrodniczy. Dzięki temu dzieci mogły zobaczyć, dotknąć, powąchać i spróbować przyniesione dary, co pozwoliło im łatwiej zapamiętać nowe wiadomości. Utrwaliliśmy nazwy warzyw i owoców, dzieliliśmy je na kategorie, co jak się okazało nie było wcale takim łatwym zadaniem. Następnie rozmawialiśmy o tym, jak ważne jest ich spożywanie dla zdrowia człowieka. Podczas zajęć przedszkolaki za pomocą zmysłu dotyku rozpoznawały ukryte pod chustą owoce i warzywa, i muszę powiedzieć, że całkiem dobrze poradziły sobie z tym zadaniem. Na podsumowanie lekcji dzieci samodzielnie wymyślały i rozwiązywały zagadki o warzywach i owocach.

W celu promowania zdrowego stylu życia wśród przedszkolaków, zaraz po zajęciach zabraliśmy się do przygotowania zdrowych, owocowych szaszłyków. Dzieci z zaangażowaniem zabrały się do pracy. Szaszłyki wszystkim bardzo smakowały, tym bardziej, że były samodzielnie wykonane przez każdego przedszkolaka 🙂