Tatuś jesteś ważny! – Dzień Ojca w Grupie Zielonej.

Chociaż Święto Rodziny w naszej grupie już dawno za nami to jednak nie zapomnieliśmy o dacie 23 czerwca, bo właśnie wtedy przypada Dzień Ojca. Od rana nasze myśli skupione były na Tatusiach. Każde dziecko opowiadało o roli ojca w swoim życiu, o wspólnych zabawach i czynnościach, o przytulasach i męskich tajemnicach. Każde dziecko potrafiło powiedzieć czym zajmuje się tatuś, w czym pomaga i dlaczego jest najukochańszy….W ten sposób powstał grupowy portret „taty idealnego” :), na którym wyszczególnione zostały cechy charakteru jak i wyglądu, czyli jednym słowem przepis na super tatę (chociaż każde dziecko twierdziło, że jego tata jest super i nasz portret posiadał w sobie cechę każdego z poszczególnych tatusiów ). W drugiej części dnia powstały dla Tatusiów piękne krawaty, które dzieci, wraz z najlepszymi życzeniami zaniosły do domu i wręczyły swoim ukochanych Tatusiom.

Dołączając się do serdeczności dzieci i my pragniemy złożyć wszystkim Tatusiom najlepsze i najpiękniejsze życzenia. Dużo zdrowia, sił, radości, uśmiechu oraz wielu fantastycznych i niezapomnianych przygód ze swoimi pociechami. „Drodzy Tatusiowie zróbcie ważne miny, bo to piękna rola być głową rodziny”. Wszystkiego najlepszego dla każdego Taty 🙂

Kochani Ojcowie, pamiętajcie, że przed swoimi dziećmi reprezentujecie świat norm i zasad. Symbolizujecie stabilność. Od Was chcą się uczyć: jak być dobrym człowiekiem? Jak żyć w dzisiejszym świecie? Jak radzić sobie z przeciwnościami losu? Jak wspierać i być? Jak kochać? To, czy swoją postawą dacie im odpowiedzi na te pytania, zależy tylko od Was, Ojcowie!