Dzisiaj każdy chłopiec miał swój dzień. Nasi chłopcy z grupy Zielonej również obchodzili swoje święto. Było mnóstwo dobrej zabawy, radości, trochę sportowej rywalizacji, w której wszyscy wygrali. Chociaż wcale nie było to łatwe, gdyż chłopcy musieli wykazać się przed wymagającym jury (dziewczynkami 🙂 ) nielada umiejętnościami 🙂 Przygotowane przez nas zadania pozwoliły nam wyłonić Mistera Najszybszego liczenia, Najbardziej Rozskakanego Mistera, Piłkarskiego Mistrza, Mistera Celnego Oka, Mistrza Samochodowej Kierownicy oraz Najbardziej Roztańczonego Mistera 🙂 zatem widzicie sami, że łatwo nie było….Oczywiście wszyscy chłopcy spisali się na medal, przez co każdy z nich otrzymał pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki – dla zdrowia i jeszcze lepszej kondycji 🙂
Nasze kochane chłopaki! Jeszcze raz przyjmijcie od nas najszczersze i najlepsze życzenia. Rośnijcie zdrowo i zawsze bądźcie radośni.
W ramach projektu „Bliżej Szkoły” 29 września cała grupa Czerwona miała przyjemność gościć w Szkole Podstawowej nr 10 w Jarosławiu i uczestniczyć w zajęciach sportowych prowadzonych przez Pana Jacka Solarczyka – nauczyciela wychowania fizycznego w tejże szkole. Mieliśmy do dyspozycji całą salę gimnastyczną, a dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach, wykonując polecenia nauczyciela.
Dziękujemy bardzo serdecznie za zaproszenie. Cieszymy się ogromnie, że mogliśmy tam być oraz aktywnie i radośnie spędzić czas.
W tym dniu szczególnym – września trzydziestego Witamy serdecznie chłopca każdego, Dzisiaj święto Wasze Dzień prezentów, życzeń, Innych przyjemności już nawet nie zliczę!
W dniu dzisiejszym podczas wspólnego świętowania porozmawialiśmy na temat ,, Jaki powinien być dobry kolega/ koleżanka? Wśród licznych odpowiedzi dzieci pojawiły się takie jak : sympatyczny, miły, uprzejmy, koleżeński, życzliwy, pomocny, grzeczny , powinien używać takich słów jak proszę, dziękuję, przepraszam. Następnie wysłuchaliśmy krótkiego tekstu niedokończonych zdań i wspólnie próbowaliśmy wskazać właściwą odpowiedz: – Kiedyś potrącił Andrzej Tomasza , ale powiedział zaraz …( przepraszam) – Kiedy Markowi książkę da wujek. Marek powiedział grzecznie …(dziękuję) – Ala o zeszyt prosiła Zosię, Zosia podając rzekła jej … ( proszę)
Dzieci opowiadały z własnego doświadczenia w jaki sposób one same potrafią okazywać uprzejmość , co z resztą można zauważyć na co dzień w naszej grupie – w jaki sposób dzieci starsze potrafią pomagać dzieciom młodszym. Dlatego też nasi wspaniali chłopcy jak i dziewczynki zostali zaliczeni do grona wspaniałych uprzejmych przedszkolaków a chłopcy w dniu dzisiejszym założyli krawaty super chłopaka. W dalszej części zajęcia wspólnie z dziewczynkami przygotowaliśmy dla chłopców quiz wiedzy odnośnie literatury dziecięcej. Zadaniem chłopców było poprawienie błędu w tytule bajki, czy baśni, wskazanie głównego bohatera. Chłopcy stanęli na wysokości zadania i nieźle poradzili sobie z zadaniem co świadczy o dobrej znajomości literatury dziecięcej. W tym dniu nie zabrakło miłej niespodzianki dla chłopców, tych małych przedszkolaków jak i dużych , ( których mamy w przedszkolu aż 2 Panów) aby t dziewczynkom nie było przykro, również dla wszystkich dziewczynek z naszej grupy. Za przygotowanie upominków serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, zaś Pani Wioli za poświęcony czas na przygotowanie i dostarczenie do grupy.
Z okazji dzisiejszego święta życzymy wszystkich chłopcom – przedszkolakom , żeby wyrośli na wspaniałych mężczyzn ,a wykonane w dniu dzisiejszym zdjęcia niech będą miłym wspomnieniem wspólnie spędzonych dzisiaj chwil.
Dzień Chłopaka tradycyjnie w polskich przedszkolach obchodzi się 30 września. W naszej grupie też każdy chłopiec miał dzisiaj swój dzień. Dzieci zostały zapoznane z cechami uprzejmego rycerza na podstawie ” Ballady o uprzejmym rycerzu” Wiery Badelskiej. Dzisiaj każdy chłopiec był: sympatyczny,życzliwy, grzeczny i nie zapomniał o używaniu magicznych słów. Dzieci wybierały również ilustracje z prawidłowym zachowaniem się przy stole i uzasadniały swój wybór. Nie zabrakło tańców i zabaw przy muzyce. Dzieci wyśmienicie bawiły się z balonami i w zabawie z krzesełkami. Dziewczynki wręczyły chłopcom prezenty i zaśpiewały 100 lat. Wszyscy zasiedli przy stole,aby poczęstować się przekąskami. Serdecznie dziękujemy mamusiom: Pani Ewelinie ( mamusi Bartusia) Pani Kasi ( mamusi Maksia) i Pani Beatce ( mamusi Olusia)za przygotowanie wielkiej niespodzianki w postaci „montessoriańskiego jojo”.
23 września rozpoczyna się kalendarzowa jesień. Dlatego w tym dniu podczas lekcji ogólnorozwojowej pracowaliśmy z koralikowym kalendarzem pór roku. Na sznurku znajduje się tyle korali, ile jest dni w ciągu roku. Korale różnią się kolorem w zależności od pory roku:
– zielone korale – oznaczają wiosnę,
– żółte korale – lato,
– brązowe korale – jesień,
– białe korale – zimę.
Rozmawialiśmy o zmianach zachodzących w przyrodzie jesienią oraz o warunkach atmosferycznych charakterystycznych dla tej pory roku. Po lekcji wzięliśmy duży, wiklinowy kosz i wyruszyliśmy na spacer w pobliżu przedszkola w poszukiwaniu darów jesieni. Przedszkolaki z ogromnym entuzjazmem i zapałem zbierały kasztany, żołędzie, szyszki oraz piękne, kolorowe liście. Do przedszkola wróciliśmy z pełnym koszem. Jesienne dary, które zebraliśmy wzbogaciły nasz kącik przyrodniczy.
W związku z obchodzonym w ostatnim czasie Sprzątaniem Świata dzieci z naszej grupy uczestniczyły w zajęciu pod hasłem ,, Dbamy o świat w którym żyjemy” którego głównym celem było zachęcanie dzieci do segregowania śmieci oraz dbania o otaczający świat. Dzieci rozpoznawały materiały z których wykonane były odpady następnie segregowały je do odpowiednich pojemników. Młodsze dzieci poznały, zaś starsze utrwaliły pojęcia oraz znaczenie słów tj. segregacja, odpady, recykling. Głównym celem powyższego zajęcia było kształtowanie proekologicznych nawyków w codziennym życiu, wyrobienie wśród dzieci nawyku dbania o środowisko naturalne, wyrobienie wśród dzieci nawyku segregowania odpadów, przekazanie i usystematyzowanie wiedzy na temat rodzajów odpadów, zaznajomienie dzieci z pojęciami: śmieci, odpady, segregacja, recykling. Zwrócenie uwagi dzieci również na segregację śmieci w naszym przedszkolu i sali. Przypomnienie dzieciom w jaki sposób odbywa się segregacja śmieci w naszej sali, wskazanie poszczególnych pojemników ( koszy) i przypomnienie dzieciom do czego one służą: pojemnik na papier, pojemnik na szkło, pojemnik na plastik, oraz pojemnik na odpady biodegradalne. Bardzo ciekawą wiedzą jaką dzieci zdobyły podczas zajęć było również uświadomienie dzieciom jak długi czas w miesiącach i latach ( zakres obejmował czas rozkładu produktu od 2 miesięcy do 4000 lat) rozkładają się poszczególne produkty i jaki posiadają niekorzystny wpływ na nasze środowisko, jeśli nie zostaną posegregowane do odpowiednich pojemników i zostaną wyrzucone przez człowieka w miejsce zabronione.