Głośne czytanie – odwiedziny tatusia Ninki

Głośne czytanie dziecku już od najmłodszych lat, kształtuje nawyk czytania przez całe życie. Według amerykańskich badań na czytelników – czyli ludzi, którzy z pasją, przez całe życie czytają i stale się dokształcają, wyrastają dzieci, którym czytano w dzieciństwie. Przede wszystkim w domu!

W naszą akcję głośnego czytania dzieciom z wielkim zaangażowaniem włączył się również pan Witalis – tatuś Ninki, który przyniósł bajkę pt. „Zwariowane wakacje taty Oli”, której autorami są: Thomas BrunstrØm i ThorbjØrn Christoffersen. Dzieci z uwagą słuchały czytanej bajeczki, która dostarczała im pozytywnych emocji oraz śmiechu. Czerwoniuszki chętnie rozmawiały o ich treści, odpowiadały na pytania naszego Gościa. Dowiedzieliśmy się od Pana Witalisa, że bajeczkę, którą mieliśmy okazję słyszeć wybrała sama Ninka, wypożyczając ją z Biblioteki Miejskiej .

Bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY Panu Witalisowi za przybycie i tak piękne czytanie bajki, a Nince za wybranie świetnej książeczki dla swoich koleżanek i kolegów z grupy.

Opracowała: Marcela Zagrobelny-Wąs