Wilga, jaskółka, skowronek oraz kukułka, czyli goście co na ucztę do Krasnala Hałabały nie przyszli!

Za nami drugie zadanie w ramach projektu edukacyjnego „Oto Hałabała zna go Polska cała”. Tym razem przedszkolaki poznając dalsze przygody Krasnala Hałabały dowiedziały się kto nie przyszedł do niego na ucztę i dlaczego?

… A goście byli hen, hen daleko. Lecieli przez podniebne szlaki, jak to ptaki. I wilga złocista i jaskółka i słowik śpiewak i kukułka. Lecieli do gorącego kraju, gdzie zimny wiatr nie wieje…

Po przeanalizowaniu opowiadania dzieci na podstawie kart trójdzielnych poznały budowę ptaka. Teraz każdy przedszkolak potrafi wymienić chociaż niektóre elementy budowy ptaka: głowa, dziób, grzbiet, pierś, brzuch, skrzydła, ogon, nogi. Następnie poznały ptaki, które zostają na zimę w Polsce oraz te, które odlatują do ciepłych krajów.

Na podsumowanie lekcji dzieci obejrzały film edukacyjny „Polskie ptaki zimą”. Dzieci dowiedziały się jak ptaki przygotowują się do zimy oraz w jaki sposób ludzie mogą im pomóc – czyli jak mądrze dokarmiać ptaki?

Podczas pracy indywidualnej w celu utrwalenia zdobytej wiedzy starszaki wykonały karty pracy. W ramach aktywności plastycznej przedszkolaki wyklejały plasteliną oraz malowały farbami kolorowanki przedstawiające wilgę, jaskółkę, skowronka oraz kukułkę.