Spotkanie hobbystyczne w grupie Żółtej

Dobrą tradycją w przedszkolu jest organizowanie spotkań hobbystycznych. Umożliwiają one prezentowanie szczególnych zainteresowań przez różne osoby, zwłaszcza te z kręgu rodzin dzieci uczęszczających do przedszkola.

Tym razem swoje pasje zaprezentował przedszkolakom z grupy Żółtej ich kolega, Kubuś Pigan. Towarzyszyła mu mamusia, pani Agnieszka.  Kubuś zademonstrował Układ Słoneczny. Posłużył się modelami Słońca i planet. Ważne jest, że je współtworzył. Np. Słońce ma ślady paluszków Kubusia, bo to właśnie on, samodzielnie malował słoneczne plamy żółtą i pomarańczową farbą. Pewnie dlatego min. tak doskonale rozpoznawał gwiazdę i planety ze swojego zbioru niebieskich ciał. Opowiadał o szczegółach ich wyglądu, o sposobie poruszania się, o ich charakterystycznych cechach. Kubuś prezentował swoje zainteresowania ze znajomością rzeczy, z pasją i z zaangażowaniem. Przekazał swoim kolegom i koleżankom ciekawe informacje na temat Słońca, każdej z planet, ich pierścieni i planet karłowatych. Swoim interesującym, niepowtarzalnym pokazem zainteresował dzieci z grupy Żółtej zagadnieniami, które wiążą się z Układem Słonecznym.

Ten oryginalny, własnoręcznie wykonany przez Kubusia, Filipka i ich rodziców model Układu Słonecznego zachęcił dzieci do indywidualnych doświadczeń: zbliżyły się, żeby zobaczyć planety z bliska, żeby je dotknąć, żeby osobiście móc ułożyć je w odpowiedniej kolejności. W tym samym dniu spostrzegłam wyjątkowe zainteresowanie dzieci modelem Układu Słonecznego, który dostępny jest w sali grupy Żółtej. Takie pożytki ze spotkania…

Kubusiu, Pani Agnieszko bardzo dziękujemy za to niezwykle ciekawe spotkanie.