Obchody Świąt Majowych w naszym przedszkolu.

Pierwsze dni maja to czas, kiedy w przedszkolu skupiamy się przede wszystkim na rozbudzaniu wśród dzieci tożsamości narodowej, kształtowaniu postaw patriotycznych i szacunku do historii naszego kraju. Obchody tego uroczystego dnia, przybrały u nas formę jednej, wspólnej lekcji warsztatowej. Każda z grup zaprezentowała przygotowane przez siebie treści, którymi dzieliła się z pozostałymi słuchaczami. Mieliśmy okazję posłuchać informacji dotyczących wykonywania różnych zawodów, ale nie była to lekcja o zawodach współczesnych, ale o takich, które są już rzadkością. Dzieci dowiedziały się kim jest zdun, wikliniarz czy kowal. Wspólnie odbyliśmy także wirtualną wycieczkę po naszej małej Ojczyźnie, czyli po Jarosławiu, który odkrył przed nami swoje zabytki, a małe rączki naszych przedszkolaków stworzyły swoją własną flagę narodową, która dumnie zawisła w holu naszego przedszkola.

Pięknym i wzruszającym akcentem naszych uroczystości był także taniec. Dzieci uraczyły nas wszystkich wyszukanym układem do muzyki z filmu „Noce i dnie”. Brawo! Jesteśmy dumni z naszych małych patriotów !!!