Końcoworoczna wycieczka do Wapowiec.

8 czerwca dzieci z naszej grupy wybrały się na autokarową wycieczkę do Wapowiec.  Już sam przejazd autokarem był dla nich nie lada przygodą, ale główne atrakcje czekały nas na miejscu. Swój pobyt rozpoczęliśmy od zwiedzania Fabryki Czekolady – dzieci słuchały o historii czekolady, zmysłowo poznawały jej zapachy i różnorodne smaki. Miały również szansę przyjrzeć się prawdziwym owocom kakaowca. Po części teoretycznej, po zwiedzeniu i zrobieniu zdjęć przeszliśmy piętro niżej, aby spróbować swoich sił w praktyce. Tam czekały już na nas warsztaty manualne z czekoladą w roli głównej. Dzieci ugniatały, wałkowały, wycinały różne kształty i dekorowały po czym kosztowały swoich wytworów 🙂

Oprócz warsztatów mieliśmy także do dyspozycji salę zabaw „Koliberek”, gdzie mogliśmy do woli wyhasać się na zjeżdżalniach, w suchym basenie z piłkami, poskakać na trampolinie, skorzystać ze ścianki wspinaczkowej, pograć na interaktywnym pianinie, pobawić się mega klockami, a po odpoczynku i zjedzeniu posiłku poszliśmy wszyscy do Parku Gigantycznych Owadów, które robiły nie tylko na dzieciach ogromne wrażenie 🙂

Po tych wszystkich atrakcjach mieliśmy jeszcze do dyspozycji ogromny plac zieleni z altanką, huśtawkami, drabinkami i zjeżdżalniami – radości nie było końca.

Pełni pozytywnych wrażeń i ciekawych doświadczeń, z własnoręcznie wyrobionymi wytworami z czekolady, wróciliśmy szczęśliwie do przedszkola – a tam opowieściom nie było końca…..

Dziękujemy serdecznie rodzicom naszych przedszkolaków: Pani Sabince – mamusi Kubusia, Pani Oli – mamusi Ewy oraz Panu Marcinowi – tatusiowi Marcelinki za wszelką pomoc.