Dzień Chłopaka w grupie Zielonej

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego, witamy serdecznie chłopaka każdego. Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń, innych przyjemności już nawet nie zliczę!

Dzień Chłopaka w naszej grupie  jest już coroczną imprezą. Z tej okazji dziewczynki zaśpiewały sto lat, złożyły kolegom piękne życzenia oraz podarowały słodkie upominki.

Cały dzień upłynął dzieciom na tańcach, śpiewie i zabawach. Dobre humory towarzyszyły nam przez cały dzień.

Dziękujemy Pani Edycie Wańczyckiej-Drąg za słodkie  prezenciki  dla naszych dżentelmenów.

 

 

 

 

 

Wizyta Pepy i Miśki.

Kształtowanie opiekuńczego stosunku do zwierząt jest bardzo ważnym elementem pracy wychowawczej przedszkola. W tym celu zorganizowano spotkanie z Pepą i Miśką – uroczymi świnkami morskimi. To dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców Wiktora możliwe było takie spotkanie. Jak się okazało nie było to takie proste, przetransportowanie ogromnej wielkości  klatki świnek do przedszkola było nie lada wyzwaniem. Bowiem okazało się że świnki Wiktora mieszkają wyjątkowo luksusowo. Ogromna przestrzeń podzielona na strefy do różnej aktywności: miejsce do snu, relaksu w postaci hamaku, miejsce do zabawy……. wywarła na wszystkich ogromne wrażenie. Jest to przykład ogromnej dbałości o zwierzęta i ich potrzeby. Bardzo nam się to podobało. Dzieci obserwowały świnki podczas zabawy, odpoczynku, spożywania posiłku, mogły je również nakarmić specjalnie przygotowaną mieszanką pokarmową złożoną z owoców i warzyw. Poznały ich zwyczaje, potrzeby żywieniowe i pielęgnacyjne. Był to doskonały przykład wyjątkowej dbałości o zwierzęta. Uczmy się tego. Pani Paulinie i Panu Krystianowi Mugaj serdecznie dziękujemy za to spotkanie. Spotkanie z Pepą i Miśką  wzbudziło wśród dzieci mnóstwo radości i niezapomniane wrażenia i miało ogromne walory wychowawcze. DZIĘKUJEMY!!!

„Dzień Chłopaka” w grupie Czerwonej

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny, przedszkola, o urodzinach lub imieninach. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. Ten dzień był szczególny dla chłopców z naszej grupy. Zaśpiewałyśmy solenizantom 100 lat, po czym dziewczynki złożyły Im życzenia i wręczyły podarunki – samochodziki i słodkości. Potem były tańce i zabawy do znanych przebojów. Nie zabrakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.

Był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy, a wykonane zdjęcia będą miłym wspomnieniem tych chwil.

Wszystkim Chłopcom, tym małym i tym dużym
 wszystkiego najlepszego, dużo szczęścia i radości oraz spełnienia
najskrytszych marzeń życzą małe i te trochę większe dziewczynki
z grupy Czerwonej 🙂

„Cała Polska czyta dzieciom” – odwiedziny Pani Krysi

Czytanie dzieciom literatury jest mądrym sposobem spędzania z nimi czasu oraz najlepszą inwestycją w ich przyszłość. W ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” odwiedzają nas w przedszkolu członkowie rodzin naszych przedszkolaków. Wizyty te sprawiają dzieciom dużo radości, tak też było gdy zawitała do nas Pani Krysiamamusia Zosi F.

Pani Krysia odwiedziła nas  w piątek 27 września. Przeczytała dzieciom trzy bajeczki, opowiadania pt.: „Niesforna bułeczka”, „Gliniany domek” oraz „Bajkołapek na dobranoc”. Dzieci z zainteresowaniem słuchały, po czym odpowiadały na pytania naszego gościa. Na pożegnanie mamusia Zosi podarowała dzieciom naklejki ze zwierzątkami oraz kruche ciasteczka z kremem i marmoladką, które wszystkim bardzo smakowały.

Dziękujemy Pani Krysi za odwiedziny i przyniesione niespodzianki oraz zapraszamy Wszystkich chętnych do wspólnego czytania 🙂

Jesienne warsztaty z udziałem Rodziców w grupie Czerwonej

Nastała jesień, a wraz z nią nasz przyrodniczy kącik zaczął robić się coraz piękniejszy. Dzieci uzupełniały go przynoszonymi przez siebie kasztanami, żołędziami, szyszkami, orzechami, itp. Pewnego ranka Marysia i Hubert przynieśli do przedszkola wykonane razem ze swoją mamusią ludziki z kasztanów i żołędzi. Właśnie wtedy wpadł mi do głowy pomysł, aby zorganizować warsztaty z udziałem Rodziców, podczas których wykonamy takie cudeńka. W czwartek 26 września sala grupy Czerwonej zamieniła się w pracownię artystyczną, w której powstały jesienne rękodzieła.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w naszych  warsztatach, a więc:

  • Pani Małgosimamusi Marysi i Huberta,
  • Pani Ewie – mamusi Wojtusia D.,
  • Pani Małgosi – mamusi Kingi,
  • Pani Monice – mamusi Zosi B. oraz Tomaszkowi. Braciszek Zosi tym razem wcielił się w rolę obserwatora i badacza, z ogromnym zainteresowaniem przemierzał każdy kącik naszej sali, jednak zdecydowanie najbardziej do gustu przypadła mu łazienka 🙂
  • Pani Kasi – mamusi Zuzi W.,
  • Pani Dorotce – mamusi Przemka,
  • Pani Małgosi – mamusi Magdalenki oraz jej siostrze Mai, która chodziła do naszej grupy w ubiegłym roku,
  • Pani Marysi – babci Wojtusia F.,
  • Panu Krzysztofowitatusiowi Wikusi.

Dziękujemy również Pani Marciemamusi Antosia, która niestety nie mogła przyjść na warsztaty, ale wykonała przepiękne rzeczy z Antosiem w domu, które przynieśli do przedszkola.

Był to naprawdę mile spędzony czas, podczas którego wszyscy z zapałem pracowali, jednocześnie świetnie się bawiąc. Uczestnicy warsztatów wykazali się dużą kreatywnością i inwencją twórczą, dzięki czemu powstały fantastyczne ludziki, stworki, zwierzaki oraz piękne kompozycje jesienne. Efekty naszej pracy można oglądać na wystawce w holu.

Ozoboty- poznajemy podstawy programowania.

Już na  gruncie przedszkola organizuje się dzieciom sytuacje edukacyjne do nabywania kompetencji informatycznych. Temu służą OZOBOTY. Ozobot to interaktywna zabawka wyposażona w specjalne sensory, które reagują na barwę. Ozobot używa języka kolorów do komunikowania się. Każdy kolor jest dla ozobota innym rozkazem. Dzieci więc mogą rysować odpowiednie trasy oznaczając je odpowiednim kolorem lub sekwencją kolorów- ozobot odczytuje te kolorowe kody i odpowiednio na nie reaguje: obraca się,  zawraca, skręca w prawo lub w lewo, jedzie powoli lub bardzo szybko itp. Natomiast puzzle do ozobota  pozwalają w prosty sposób poznać świat robotów przez tworzenie dla nich tras. Dzieci rozwijają wtedy kreatywność i logiczne myślenie, rozwijają sprawność palców dłoni, a także uczą się myślenia strategicznego, mogą pracować samodzielnie lub w grupie, rozwijając przy tym odpowiednie kompetencje społeczne.  Dzieci mogą tworzyć własne trasy za pomocą wcześniej poznanych kodów.