Pierwsze sukcesy w Grupie Czerwonej.

14 września 2019 r. na jarosławskich ulicach, pod hasłem „Bohaterom czasu wojny”,  odbyła się Pielgrzymka Biegowa upamiętniająca 80 rocznicę polskiej wojny obronnej 1939 r. W tym właśnie wydarzeniu wzięła udział nasza Zuzia. Biegnąc na dystansie 2 kilometrów zajęła wysokie, bo aż drugie miejsce, za które została odznaczona pamiątkowym medalem i statuetką. Bardzo serdecznie GRATULUJEMY naszej biegaczce i życzymy dalszych sukcesów sportowych. Zuziu, mamy nadzieję, że będziesz rozwijać swój sportowy talent a ten medal stanie się początkiem Twoich wielkich sukcesów. Obyś stała się dla innych inspiracją do aktywnego spędzania czasu a przy tym rozbudzania w sobie uczuć patriotycznych i pielęgnowania wartości narodowych.

Wyżej wspomniana Pielgrzymka Biegowa to już kolejne wydarzenie sportowe organizowane przez Ośrodek Kultury i Formacji w Jarosławiu. W ramach tego wydarzenia zorganizowane zostały dwa biegi. Pierwszy z nich, na 10 km, przeznaczony był dla zawodowych, dobrze przygotowanych biegaczy, drugi, na 2 km, to bieg dla osób o nieco niższej sprawności fizycznej, nie biegających na co dzień, jednak posiadających ogromną siłę walki i wytrwałości. Meta obu biegów znajdowała się na terenie Jarosławskiego Opactwa. Uczestnicy biegu, chcąc podkreślić swoją dumę z bycia Polakami i oddać hołd wszystkim poległym podczas wojny, biegli z symbolami narodowymi w dłoni – nie zabrakło biało – czerwonych opasek, chorągiewek, ubrań w narodowych barwach czy pomalowanych twarzy.

Bardzo się cieszymy, że tego typu wydarzenia odbywają się w naszym mieście, tym bardziej jest nam miło, gdyż biorą w nich udział już najmłodsze dzieci, nasze przedszkolaki, które oprócz ducha rywalizacji i sprawdzenia własnych umiejętności budzą w sobie szacunek do swojej narodowości i dumę z życia w wolnej Ojczyźnie, za którą tak wielu przelało swoją krew.