Czytanie – kapitał na całe życie.

Popierając ogólnopolską kampanię społeczną „Cała Polska czyta dzieciom” mającą na celu propagowanie codziennego czytania jako skutecznej i przyjaznej metody wspomagania wszechstronnego rozwoju dzieci, rozpoczęliśmy w naszej grupie cykl spotkań z rodzicami, którzy odwiedzają nas i czytają dzieciom wspaniałe baśnie, bajki i wiersze.

Takie właśnie spotkanie odbyło się u nas w piątek, 20 września, kiedy do naszej grupy zawitała Pani Agnieszka – mamusia Wiktorii i przeczytała dzieciom ulubione książeczki córki. Mogliśmy posłuchać o zwierzętach na wsi i o „Małpce w kąpieli”, którą Wiktoria znała na pamięć i była drugim głosem mamusi, ale największą furorę zrobiła interaktywna książeczka z latarką, która pomagała dzieciom odszukiwać wskazane przedmioty lub postacie nie będące widoczne bez niej. Na koniec Pani Agnieszka poczęstowała dzieci cukierkami i zachęcała do wspólnego czytania z rodzicami.

Głośne czytanie dziecku już od najmłodszych lat, kształtuje nawyk czytania przez całe życie. Według badań amerykańskiej komisji do spraw czytelnictwa, na czytelników – czyli ludzi, którzy z pasją, przez całe życie czytają i stale się dokształcają, wyrastają dzieci, którym czytano w dzieciństwie. Przede wszystkim w domu! Czytelnictwo jest poniekąd dziedziczne, jest znakiem firmowym rodzin. Nieczytanie niestety też!

Dlatego też Kochani Rodzice! Czytajcie swoim dzieciom 20 MINUT DZIENNIE. CODZIENNIE! bo to od Was w największym stopniu zależy pomyślna przyszłość Waszego dziecka. Jeśli chcecie, by Wasze dziecko odnosiło sukcesy, było mądrym, wrażliwym i pewnym siebie człowiekiem czytajcie mu każdego dnia.

A my bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY Pani Agnieszce za odwiedziny oraz za tak twórczo i mile spędzony czas. Czekamy na kolejnych rodziców lub członków rodzin do włączenia się w akcje promującą czytelnictwo wśród dzieci oraz całych rodzin.