Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci. Data nie jest przypadkowa, ponieważ właśnie 5 listopada urodził się najbardziej znany producent bajek – Walt Disney.

Bajki, baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu każdego człowieka. Towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też wychowują. Uczą prawidłowych postaw, odróżniania dobra od zła, koleżeństwa, wrażliwości na potrzeby innych, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo.

Przedszkolaki z grupy Czerwonej i Zielonej również świętowały. Już od samego rana zaczęły się przygotowania – wykonaliśmy maski różnych bajkowych postaci. Następnie przedszkolaki opowiadały o swoich ulubionych bohaterach bajek. Po czym nasze sale zajęć zamieniły się w prawdziwe sale teatralne. Przygotowaliśmy dwa przedstawienia teatralne – teatrzyki sylwetkowe „Czerwony Kapturek” oraz „Kopciuszek” inscenizowane przez dzieci. Zabawa w teatr sprawiła dzieciom dużo radości, wcielanie się w role jest niesamowitym przeżyciem.

Później urządziliśmy sobie  bal postaci z bajek – wykorzystaliśmy wykonane wcześniej maski. Dodatkowo Milenka i Elizka wcieliły się w piękne Syrenki, a Michałek w Harrego Pottera. Zabawy taneczne do znanych przebojów wywołały uśmiechy na twarzach przedszkolaków.

Poniżej fotorelacja 🙂