Finał konkursu plastyczno-literackiego Polska – mój kraj, moja Ojczyzna

 

W ramach projektu edukacyjnego Polska to taka kraina, która się w sercu zaczyna, prowadzimy lekcje, zajęcia i warsztaty przybliżające dzieciom historię Polski w dostępnym dla nich zakresie.

Od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Uczymy, że kochać Polskę to znaczy być uczciwym człowiekiem, nieobojętnym na krzywdę innych.

Rok 2020 jest szczególny. Nie mogliśmy spotkać się wszyscy razem, by tak jak każdego roku radośnie świętować odzyskanie niepodległości. By jednak mocniej zaakcentować  to ważne narodowe święto, zorganizowaliśmy konkurs plastyczno-literacki Polska – mój kraj, moja Ojczyzna.

Wzięły w nim udział dzieci z wszystkich grup przedszkolnych. Konkurs został poprzedzony cyklem lekcji poświęconych powstaniu państwa polskiego, faktom historycznym, symbolom narodowym. Powstały przepiękne prace, które zostały wyeksponowane w specjalnej galerii prac konkursowych.

Z każdej grupy wpłynęły po 3 prace. Wszyscy biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy. Ponadto jury w składzie Beata Wójcik, Anna Wiśniowska, Lidia Wróbel  nagrodziło jedną pracę z każdej grupy. Laureaci to: Wojciech Drapała z grupy Czerwonej, Michał Iwański z grupy Zielonej, Sebastian Wilczek z grupy Niebieskiej, Julia Bednarz z grupy Pomarańczowej oraz Natalia Horwath z grupy Żółtej.

Gratulujemy dzieciom sukcesów i do zobaczenia na kolejnych uroczystościach!