Kolorowa jesień🍂🌿🍁

Jesień to piękna pora roku, która zachwyca wyjątkowymi kolorami. Krajobrazy mienią się odcieniami żółtego, czerwonego, pomarańczowego i brązowego koloru. Jesienna pogoda jest zmienna, raz jest zimno, wietrznie i deszczowo, a raz ciepło i słonecznie. Gdy tylko pogoda dopisuje spędzamy czas w naszym ogrodzie lub spacerujemy w pobliżu przedszkola. Mamy to szczęście, że przedszkole znajduje się w spokojnej okolicy, gdzie można spacerować obserwując przyrodę. Dla przedszkolaków to świetna okazja nie tylko by się dotlenić i aktywnie spędzić czas, ale także, aby czegoś się nauczyć. Młodsze dzieci przy okazji zbierania liści mogą utrwalać kolory, a starsze poznawać gatunki drzew. 

Pieczemy jesienne ciasteczka 👩‍🍳 👨‍🍳🍰

Oto przed Państwem niebywałe talenty kulinarne z Grupy Zielonej, które dzisiaj tworzyły wyborne, przepyszne ciasteczka jesienne o wdzięcznej nazwie ,,Jeżyki” 🦔 🦔 Kolejna edycja Masterchefa należy do nas 😄👨‍🍳

Kochani Rodzice pamiętajcie, iż przebywanie razem, w tym wspólne pieczenie, pozwala rozładować napięcie, poprawia koncentrację i doskonali zdolności manualne. Współuczestniczenie w kulinarnych przygotowaniach jest dla dzieci wspaniałym przeżyciem. Bardzo ważna jest dla nich sama atmosfera oczekiwania, a następnie próbowanie gotowego smakołyku. Wspólne pieczenie to świetna okazja, by nauczyć dziecko wielu prostych czynności w kuchni, a także umacniać więzi czy budować mocniejsze relacje. Wyrabianie i formowanie ciasta pozwala doskonalić zdolności manualne, a samo pieczenie to nauka organizacji i planowania poszczególnych czynności. Dużą przyjemność daje także dekorowanie wypieków, podczas której możemy użyć swojej fantazji i pobudzić naszą kreatywność.

Zatem podsumowując:

  1. Pieczenie i ugniatanie ciasta rozwija umiejętności manualne dzieci.
  2. Ciastoterapia odpowiada m.in. za integrację zmysłów (dotyk, smak, węch, wzrok).
  3. Ugniatanie i formowanie ciasta wspiera rozwój motoryki precyzyjnej i równoważy napięcia mięśniowe.
  4. Dekorowanie czy formowanie kształtów rozwija kreatywność.
  5. Wspólna praca rozwija umiejętności współpracy i dzielenia się.
  6. Pieczenie ciasta to doskonała nauka planowania, organizowania i uczestnictwa w pewnym procesie.
  7. Używanie wagi podczas odmierzania składników pomaga w nauce liczenia i zaznajamiania się z cyframi.
  8. Dzieci podczas takich zajęć rozwijają swoją uważność oraz koncentrację.
  9. Wspólne pieczenie umacnia nasze więzi i buduje silniejszą, pozytywną relacje.

Zatem, oprócz wspólnej zabawy, radości i miło spędzonego czasu rozwijamy nasze dziecko. A jeśli do pieczenia użyjecie Państwo przepisu opartego na zdrowych i wartościowych produktach, to korzyści ze wspólnej zabawy będzie jeszcze więcej ☺️

☺️ 

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Celem zajęć było wdrażanie do dbałości o bezpieczeństwo własne oraz innych, kształtowanie postaw i zachowań właściwego przestrzegania zasad ruchu drogowego, wdrażanie do bezpiecznego i ostrożnego poruszania się, przechodzenia przez jezdnię w wyznaczonym miejscu. Podczas zajęcia utrwalaliśmy  słowa wiersza W. Chotomskiej „Gdy zamierzasz przejść ulicę”. Na chodniku przystań bokiem.
Popatrz w lewo bystrym okiem.
Skieruj w prawo wzrok sokoli,
Znów w lewo spójrz powoli.
Jezdnia wolna – więc swobodnie
Mogą przez nią przejść przechodnie.

Dzieci poznawały znaki drogowe: ostrzegawczych, zakazu, nakazu . Podczas wyjścia na przejście drogowe rozpoznawały  i nazywały zauważone znaki.