Magiczny świat tańca w naszym przedszkolu 💃🏻 🕺🏻💃🏻 🕺🏻

To już kolejny rok w naszym przedszkolu podczas którego dzieci mogą cieszyć się z zajęć tanecznych prowadzonych przez fantastycznego i uwielbianego przez wszystkich Pana Michała 🙂 Taniec dla dzieci to nieocenione dobro i wszechstronne korzyści dla jego rozwoju. Oprócz świetnej zabawy, zajęcia taneczne wspierają rozwój dziecka we wszystkich sferach: fizycznej, poznawczej, emocjonalnej, społecznej a nawet duchowej. Ponadto, angażując zmysły: słuch, wzrok, dotyk, ruch, stymuluje integrację sensoryczną. Dziecko nabywa umiejętności współdziałania w grupie, akceptacji samego siebie i innych, poszukiwania i pokonywania barier swoich możliwości. Co ważne, taniec rozwija pamięć, myślenie, spostrzegawczość, uwagę, orientację, wyobraźnię i inteligencję twórczą. Tańczące dzieci mogą pochwalić się lepszą motoryką, postawą ciała, a także lepszą niż ich rówieśnicy umiejętnością zachowania równowagi. Taniec pomaga wyrażać emocje, które trudno nam ubrać w słowa, a to sprawia, że nauka tańca staje się często terapią dla ducha 🙂 Dziękujemy Panie Michale za kolejny rok owocnej współpracy ☺️ A my kochani tańczmy…wszędzie…wszak taniec to ukryty język duszy 🤗 🤩