25 listopada Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia, dlatego w środę przedszkolaki obejrzały na ekranie projekcyjnym prezentację multimedialną związaną z tematem.

Święto to zostało ustanowione w 2002 roku dokładnie w 100 rocznicę powstania tej popularnej zabawki. Z powstaniem pluszowej maskotki wiąże się legenda sięgająca roku 1902. To właśnie wtedy ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych – Theodore Roosevelt, podczas polowania nie zgodził się na zastrzelenie małego niedźwiadka. Wydarzenie to opisał dziennik „Washington Post” i powstała karykatura prezydenta, który broni małego misia. Popularność rysunku wykorzystał właściciel sklepu z zabawkami w Nowym Jorku i uszył pierwszego pluszowego misia. Na cześć prezydenta nazwał maskotkę Teddy´s Bear. I tak już od 118 lat pluszowe misie towarzyszą dzieciom na całym świecie.

Dzieci poznały również różne gatunki niedźwiedzi żyjących w Polsce i na świecie oraz warunki ich życia.

Po czym przypomniały sobie najsłynniejsze misie, jakie znamy z bajek książkowych i telewizyjnych.

Po obejrzeniu prezentacji na dzieci czekała słodka niespodzianka. Zosia razem ze swoją mamusią upiekła pyszne misiowe ciasteczka, które przyniosła już w poniedziałek. Ciasteczka wszystkim bardzo smakowały. Dziękujemy Pani Krysi za słodki poczęstunek 🙂

Tego dnia po południu przedszkolaki aktywnie działały w kąciku plastycznym. Malowały farbami gipsowe misie, które powiesiliśmy na tablicy w naszej sali.

To był naprawdę „misiowy dzień”.