PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA W GRUPIE ŻÓŁTEJ

Już kilka dni temu w sali grupy Żółtej dzieci odczytywały z zainteresowaniem przygotowany napis: „Pasowanie na przedszkolaka”. To była zapowiedź dzisiejszej uroczystości. Dziś najmłodsze dzieci
w naszej grupie zostały pasowane na przedszkolaków. Wprawdzie już od pierwszych dni pobytu
w przedszkolu były przedszkolakami, lecz dziś uroczyście zostały zaproszone do przedszkolnej grupy dzieci. Można śmiało powiedzieć, że był to pierwszy krok na drodze ich edukacji.

Podczas uroczystości, dzieci, które już od kilku lat uczęszczają do przedszkola, zaprosiły nowych kolegów i nowe koleżanki do swojego grona. Zaproszenie wyrecytowały w formie wierszyków, a uroki przedszkola opisały śpiewając piosenki.

Najważniejszym momentem pasowania było złożenie przyrzeczenia, w którym maluszki zobowiązały się do koleżeństwa wobec innych, do samodzielności oraz do pogodnej postawy.

Po złożeniu przyrzeczenia każdy nowy PRZEDSZKOLAK został pasowany na … jak to mówią starsze dzieci: prawdziwego przedszkolaka. Każdy z nich wysłuchał formuły pasowania, którą wypowiadała  pani Magdalena Zagrobelny. Dotykając kredką ramienia dziecka mówiła:„Pasuję Cię na przedszkolaka”. Potem dzieci odbierały dyplomy, książki i gratulacje. Pani Madzia osłodziła  wydarzenie częstując wszystkich cukiereczkami.

Olu, Paula, Lilianko, Jagódko, Wojtusiu, Huberciku, Natanku, Milanku, Mikołajku, Oliwierku witamy Was
z radością w grupie Żółtej.