Majowe Rocznice

Obchody narodowych świąt, to bardzo istotny element wychowania patriotycznego w naszym przedszkolu. To wspaniały czas na przybliżenie dzieciom treści patriotycznych, gdyż w ten sposób już w przedszkolu kształtuje się w dzieciach uczucie miłości i przywiązania do własnego kraju oraz promuje się polskie symbole narodowe.

W dniu 25 kwietnia w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta lekcja poświęcona ważnym rocznicom obchodzonym w naszym kraju w miesiącu maju. Dzieci z wszystkich grup zaprezentowały swój program artystyczny a tym samym udowodniły że posiadają ogromną wiedzę o Polsce. Majowe Święta są dla nich wspaniałą lekcją przypomnienia sobie, że są Polakami, a Polska to ich Ojczyzna. Dzieci z grupy Czerwonej zaprezentowały piękną część artystyczną jaką była inscenizacja Legendy pt,, Wars i Sawa”. Dzieci z grupy Zielonej i Pomarańczowej upamiętniły ważne wydarzenie jakim było Uchwalenie Konstytucji 3  Maja oraz Flagi Narodowej. Tego dnia nie zabrakło również patriotycznych wierszy i pieśni  mówiących o miłości do ojczyzny w wykonaniu dzieci z grupy Niebieskiej. Grupa Żółta zaprosiła wszystkich uczestników uroczystości na spacer po pięknej Warszawie. Podczas podróży dzieci poznały ciekawe miejsca i historię naszej stolicy. To niezapomniana lekcja historii i patriotyzmu dla małych Polaków z naszego przedszkola oraz wszystkich zaproszonych gości.